تصاویر/ سگ و گربه با دست و پای مصنوعی

تصاویر/ سگ و گربه با دست و پای مصنوعی

ریژیک که دست و پایش را به خاطر یخ‌زدگی از دست داده بود، به لطف چاپگر‌های سه بعدی، چهار پنجه پروتزی دارد، راه می‌رود و در کلینیک آقای گورشکوف زندگی می‌کند.
کد خبر: ۷۶۷۹۳
بازدید : ۱۲۱۸۹
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
ریژیک، گربه‌ای است که زمستان دو سال پیش در شهر تومسک سیبری در حالی پیدا شد که دست و پایش کاملا یخ زده بودند. به گزارش خبرگزاری رویترز، او هم می‌توانست به فهرست حیوانات قربانی زمستان بی‌رحمانه سیبری اضافه شود، اما حامیان حیوانات او را یافتند و ۲۰۰ کیلومتر آن طرف‌تر، نزد سرگئی گورشکوف، دامپزشکی در شهر نووُسیبیرسک بردند.
 
گورشکوف به خبرگزاری رویترز گفته است: «این گربه‌ها معمولا برای این‌که گرم بمانند، روی نوک پنجه‌هایشان می‌ایستند. پنجه‌ها، گوش‌ها، دماغ و دمشان یخ می‌زند.» حال، ریژیک که دست و پایش را به خاطر یخ‌زدگی از دست داده بود، به لطف چاپگر‌های سه بعدی، چهار پنجه پروتزی دارد، راه می‌رود و در کلینیک گورشکوف زندگی می‌کند.

به گفته سرگئی گورشکوف، ریژیک یکی از نخستین گربه‌های جهان است که چهار پنجه در استخوان‌های دست و پایش کاشته شده‌اند. گورشکوف از این فن‌آوری همچنین برای کمک به سگ‌های کوچک استفاده کرده، ولی تاکید دارد که نمی‌توان از این روش برای کمک به تمام حیوانات بهره برد.
 
 
منبع:  ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین