کاسیاس؛ خداحافظی در سکوت

کاسیاس؛ خداحافظی در سکوت

او به پورتو رفت و در سطح اول فوتبال اروپا باقی ماند. رکورد بیشترین حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرد و ارتقایش داد و بعد به ناگاه دچار حمله قلبی شد.
کد خبر: ۷۷۱۷۶
بازدید : ۱۳۶۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
کاسیاس؛ خداحافظی در سکوت
 
عرفان حاج‌بابایی| ایکر کاسیاس قطعا بزرگترین دروازه بان تاریخ رئال مادرید است. او که بار‌ها و بار‌ها با بازوبند کاپیتانی درون دروازه کهکشانی‌ها ایستاد و جام‌های مختلفی را بالای سر برد و در عرصه ملی هم به قله موفقیت یعنی جام جهانی دست یافت، در نهایت در شرایطی رئال را ترک کرد که چشمانش اشک بار بودند و آن طور که انتظارش را داشت از مدیران رئال و هواداران این تیم احترام ندید.

دوران حرفه‌ای کاسیاس همواره پر از اتفاقات عجیب و غریب بود. درست مثل سیوهایش در زمین مسابقه و توپ‌هایی که می‌گرفت در حالی که همه فکر می‌کردند توپ گل شده است. او به پورتو رفت و در سطح اول فوتبال اروپا باقی ماند. رکورد بیشترین حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرد و ارتقایش داد و بعد به ناگاه دچار حمله قلبی شد.
 
فوتبال در شوک فرو رفت، اما کاسیاس قوی‌تر از این حرف‌ها بود. به تمرینات برگشت، اما به مستطیل سبز هرگز. خداحافظی اش از فوتبال هم عجیب و خاص بود مثل سبک دروازه بانی اش. بی سر و صدا و بدون بازی خداحافظی.
 
بدون هیچ زرق و برق خاصی و فقط با یک اعلام ساده از سوی باشگاه پرتوی پرتغال و این خبر که کاسیاس می‌خواهد رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا شود و این شاید بهترین خبر برای عاشقان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا باشد که می‌توانند یک بار دیگر ایکر مقدس را در فوتبال ببینند. این بار، اما نه در درون دروازه با لباسی زرد و دستکش‌هایی سفید. بلکه با کت و شلواری مشکی در جایگاه ویژه.

کاسیاس ۲۲ سال در دنیای فوتبال حضور داشت و پیراهن رئال مادرید و پورتو را بر تن کرد. دروازه‌بان اسپانیایی بیش از ۱۰۴۸ بازی در ترکیب تیم‌های مختلف به میدان رفت. آماری استثنایی برای او که روزگاری نقطه اتکای رئالی‌ها درون دروازه بود و خیال آن‌ها را از داشتن گلری شش دانگ راحت کرده بود.

۵ جام قهرمانی لالیگا، ۲ کوپا دل ری، ۲ سوپرکاپ اروپا، ۳ جام قهرمانی لیگ قهرمانان، یک جام قهرمانی فوتبال باشگاه‌های جهان، ۴ سوپرکاپ اسپانیا، یک جام قهرمانی سوپرکاپ پرتغال، ۲ جام ملت‌های قهرمانی جام ملت‌های اروپا و یک جام جهانی فوتبال لیست بلندبالای افتخارات ایکر مقدس است. افتخاراتی که سال‌های سال شاید هیچکس دیگر در مادرید حتی نتواند به آن نزدیک هم بشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه