جنجال کرونایی معاون کل وزارت بهداشت و نماینده قم؛ ماجرا چیست؟

جنجال کرونایی معاون کل وزارت بهداشت و نماینده قم؛ ماجرا چیست؟

پس ازاینکه امیرآبادی نماینده قم مدعی شد که ۵۰ نفر تاکنون بر اثر ویروس کرونا در قم جان خود را از دست داده اند، بسیاری به ادعای او پاسخ دادندو البته برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز واکنش‌های متفاوتی به اظهارات او نشان داده اند. شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به سخنان احمد امیرآبادی، نماینده قم در توئیترش نوشت: "دیروز از دادستان کل کشور خواستم که اظهارات آقای امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس را در مورد تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در قم، صحت سنجی و نتیجه را به مردم اعلام کند. "
کد خبر: ۷۷۴۱۹
بازدید : ۴۸۱۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۶
جنجال کرونایی معاون کل وزارت بهداشت و نماینده قم؛ ماجرا چیست؟
 
فرادید| روز گذشته احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در ادعایی جنجالی، وزارت بهداشت را به دروغگویی و انتشار آمار‌های غیرواقعی متهم کرد. او گفت که تاکنون ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم فوت کرده اند و وزیر بهداشت در این موضوع مقصر است. این ادعای نماینده قم واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت. اما پاسخ معاون کل وزارت بهداشت به این ادعا، جنجال را ادامه دار کرد.

به گزارش فرادید، حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به ادعای امیرآبادی فراهانی گفت: " افرادی که فوت آن‌ها از سوی وزارت بهداشت و درمان به دلیل ابتلا به کرونا اعلام شده است، همگی داری پرونده پزشکی مشخص هستند و همگی آن‌ها تست مثبت کرونا داشته اند. آقای امیرآبادی باید ثابت کنند که افراد معرفی شده دارای این ویژگی‌ها هستند. اگر این گونه بود من با صداقت کامل از سمت خود استعفا می‌دهم، ولی اگر این گونه نبود ایشان هم همین اندازه صداقت داشته باشند و با اعتراف به اشتباه خود از نمایدگی مردم شریف قم استعفا دهند. "

وی ادامه داد: " تذکر می‌دهم که انتشار اسامی افراد بیمار و ذکر تشخیص آن‌ها جرم است و برخورد قانونی باید با این موضوع صورت گیرد. علت فوت این افراد بدون ذکر نام را منتشر خواهم کرد. "

پس از پاسخ حریرچی، نماینده قم دوباره پاسخ معاون کل وزارت بهداشت را داد و گفت که "اسامی ۴۰ نفر از فوت‌شدگان را به معاون وزیر داده‌ام و حالا باید منتظر استعفاء وی باشیم. "

نماینده قم مدعی شده بود که روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند و تا دیشب حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند. امیرآبادی با بیان اینکه ۵۰ نفر در دو هفته اخیر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته اند، افزود: متاسفانه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است.

وی اضافه کرد: "در جلسه غیرعلنی از وزیر بهداشت درخواست کردم که قم را قرنطینه کند و حتی با وی دعوا کردم که چرا به مردم دروغ می‌گویید، زیرا شرایط اینگونه که به نمایندگان می‌گویید نیست و وضعیت قم بحرانی‌تر از این صحبت‌ها است. همچنین به وزیر بهداشت گفتم شما که فرمانده عملیات نام گرفته اید، در قم حاضر شوید و از آنجا فرماندهی کنید. "

واکنش‌ها به ادعای نماینده قم در مجلس

پس ازاینکه امیرآبادی نماینده قم مدعی شد که ۵۰ نفر تاکنون بر اثر ویروس کرونا در قم جان خود را از دست داده اند، بسیاری به ادعای او پاسخ دادندو البته برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز واکنش‌های متفاوتی به اظهارات او نشان داده اند. شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به سخنان احمد امیرآبادی، نماینده قم گفت: "انتشار اخبار غیر واقعی و پنهانکاری هر دو مخل امنیت ملی و زائل کننده سرمایه اجتماعی است. "

او در توئیترش نوشت: " دیروز از دادستان کل کشور خواستم که اظهارات آقای امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس را در مورد تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونا در قم، صحت سنجی و نتیجه را به مردم اعلام کند. "

سرمست استاندار قم هم گفت که این آمار را تایید نمی‌کند و آمار دقیق باید از دستگاه متخصص و متولی که دانشگاه علوم پزشکی است، دریافت شود.

علی رضا زاکانی منتخب مردم قم در مجلس یازدهم هم واکنش نشان دادو گفت:" در استان در دو هفته گذشته ۴۲ فوتی وجود داشته است که تنها ۹ مورد آن در اثر کرونا بوده است. در روز‌های گذشته جواب آزمایش ۶ فرد مشکوک به ویروس کرونا منفی بوده و جواب آزمایش ۲۷ مورد نیز هنوز مشخص نشده است. بیماری کرونا در قم وضعیت نرمال جهانی را داشته و میزان مرگ و میر این ویروس در حدود ۲ درصد میانگین بین المللی است. "

آذر منصوری، فعال سیاسی نیز به ادعای امیرآبادی فراهانی واکنش متفاوتی نشان داد ودر توئیتی نوشت: "نماینده قم گفته، ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم فوت شده و اولین فوتی در ۲۴ بهمن بوده، قطعا مسئولان باید پاسخگو باشند که چرا با توجه به شدت همه گیری این بیماری، بر این واقعیت سرپوش گذاشته اند؟ اما آقای امیرآبادی نیز به عنوان نماینده فعلی و منتخب این دوره باید بگوید چرا تا امروز سکوت کرده است؟ "
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین