دلیل مرگ و میر بالا از کرونا در ایتالیا

دلیل مرگ و میر بالا از کرونا در ایتالیا

در ایتالیا بیش از هزار کشته وجود دارد، هرچه هر چه جمعیت مسن بیشتر باشد، میزان مرگ و میر نیز بیشتر است.
کد خبر: ۷۸۰۵۳
بازدید : ۵۰۰۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
دلیل مرگ و میر بالا از کرونا در ایتالیا
 
دلایل درصد بالای مرگ و میر بر اثر کرونا‌ویروس در ایتالیا توضیح داده شد. خطر مرگ ناشی از عفونت کرونا‌ویروس با افزایش سن افزایش می‌یابد. به این ترتیب، نماینده سازمان بهداشت جهانی، متیلا ووینویچ، مرگ و میر بالا در ایتالیا را توضیح داد.

به گفته وی، این بیماری همه گیر را نمی‌توان تشخیص داد - ممکن است مردم متوجه نشوند که بیمار هستند، از علائم آن آگاهی ندارند و یا نمی‌دانند در صورت بروز چه اقداماتی باید انجام دهند. نماینده سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد: " در ایتالیا بیش از هزار کشته وجود دارد، هرچه هر چه جمعیت مسن بیشتر باشد، میزان مرگ و میر نیز بیشتر است. "

پیش از این، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا، بحران در اروپا را ناشی از شیوع عفونت کرونا ویروس را ارزیابی کرده بود. ساسولی گفت: " اروپا از پایان جنگ جهانی دوم با چنین بحران مهمی روبرو نشده بود. "
 
وی خاطرنشان کرد: " سرانجام اتحادیه اروپا بسته‌ای از اقدامات را برای مقابله با کرونا ویروس و مقابله با پیامد‌های اقتصادی این بیماری به تصویب رساند. "

براساس داده‌های اخیر، بیش از ۱۵۶ هزار مورد از عفونت کرونا ویروس در جهان ثبت شده است. ده کشور برتر از نظر تعداد موارد ابتلا شامل پنج کشور اروپایی است: ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و سوئیس. در ایتالیا بیش از ۲۱ هزار مورد عفونت به ثبت رسیده است، بیش از ۱.۴ هزار نفر درگذشت.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه