تولید ماسک مخصوص ناشنوایان
ماسک‌های عادی امکان لب‌خوانی را از ناشنوایان می‌گیرد

تولید ماسک مخصوص ناشنوایان

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک کنند که ماسک به صورت دارند، چون دهان آنان کاملا پوشیده می‌شود. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک‌هایی تولید کرده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.
کد خبر: ۷۸۸۶۰
بازدید : ۸۵۹۴
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
تولید ماسک مخصوص ناشنوایان
ماسک‌های لارنس جلوی دهان یک پنجره شفاف دارد

یک دانشجو در کنتاکی به ساخت ماسک‌هایی برای ناشنوایان و کم‌شنوایان شروع کرده تا از آنان در مقابل انتشار ویروس کرونا حفاظت کند.  اشلی لارنس در شبکه اجتماعی فیسبوک درباره این ماسک توضیح داد و گفت: ماسک‌های عادی مناسب ناشنوایان نیستند چرا که لب‌های فرد را پوشانده و اگر افراد زبان اشاره بلد نباشند، برقراری ارتباط از طریق لب‌خوانی از بین می‌رود.

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک کنند که ماسک به صورت دارند، چون دهان آنان کاملا پوشیده می‌شود. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک‌هایی تولید کرده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.

پست فیسبوکی این دانشجو می‌گوید: «درست قبل از همه‌گیری بیماری این ماسک تولید و به مرحله تجاری رسید تا به ناشنوایان کمک کند که دهان پزشک معالج را برای لب‌خوانی مشاهده کنند. به دلیل کمیاب شدن ماسک، همه شروع کردند به ساختن ماسک برای استفاده شخصی خود‌شان، و من هم فکر کردم: چرا برای همه درست نکنم؟»

او خطاب به فرماندار کنتاکی افزود: «فرماندار اندی بشیر، این‌گونه ما در خانه سالم می‌مانیم.»

لارنس از روز دوشنبه که این ماسک را روی فیسبوک پست کرد، درباره ساخت آن بروزرسانی کرده و گفته از نحوه پاسخ‌دهی مردم به این ماسک‌ها «کاملا تحت تاثیر قرار گرفته است».

او گفت: «ما الگوی ساخت ماسک را طوری تغییر دادیم که ساختنش راحت‌تر باشد. باعث خوشحالی ماست که برای شما هم ماسک بسازیم و یا الگوی ساختش را برایتان بفرستیم تا خودتان بسازید! ما همه کنتاکی هستیم.»

پست فیسبوکی لارنس صد‌ها بار اشتراک‌گذاری شد و نظر دریافت کرد و مردم از این ایده تقدیر کردند.  یک نفر درباره آن اینطور نظر داد: «من حقیقتا عاشق این شدم! من مشکل شنوایی دارم و اگر پزشکان از این نوع ماسک استفاده کنند کمک بزرگی به من می‌شود.»

او افزود: «من هرگز وقتی افراد ماسک به صورت دارند، قادر به درک حرفهایشان نیستم.» یک نفر دیگر گفت: «فوق‌العاده است، عالی است! نیاز زیادی به این ماسک وجود دارد.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین