قابلیت تشخیص چهره با ماسک در آیفون

قابلیت تشخیص چهره با ماسک در آیفون

این محققان می‌گویند، اگر می‌خواهید از ماسک‌های پیاله‌ای شکل استفاده کنید، با توجه به سه بعدی بودن این ماسک‌ها و عدم قابلیت تا شدن‌شان، باید از روش دیگری، چون بریدن آن‌ها به دو قسمت استفاده کنید.
کد خبر: ۷۹۱۵۷
بازدید : ۹۴۱۶
۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
قابلیت تشخیص چهره با ماسک در آیفون
برخی از گوشی‌های هوشمند شرکت اپل دارای تکنولوژی تشخیص چهره هستند

همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا، محققان امنیت سایبری هک جدیدی را شناسایی کرده‌اند که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد تا حتی با پوشیدن ماسک، هنگام استفاده از «فیس آی دی» یا تکنولوژی تشخیص چهره، بتوانند از گوشی خود استفاده کنند.

همزمان با گسترش ویروس کرونا، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) در آمریکا، دستورعمل‌های جدیدی را در راستای تشویق امریکایی‌ها برای پوشاندن صورت در اماکن جمعی منتشر کرده است.

این موضوع برای کاربران آیفون به معنی عدم توانایی آن‌ها در استفاده از قابلیت «فیس آی دی» یا امکان تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی و سایر کاربرد‌های آن است؛ زیرا تکنولوژی این گوشی‌ها اجازه باز شدن قفل را از آن طریق، هنگام پوشاندن صورت و بینی نمی‌دهد.

به هر حال، به گفته محققان آزمایشگاه امنیت «تنسنت شیان وو» که در زمینه «بیومتریک سال‌ها تحقیق کرده‌اند و تحلیل‌های عمیقی از تکنولوژی تشخیص چهره انجام داده‌اند»، راهی برای تنظیم گوشی‌ها وجود دارد که بتوانند با ماسک هم شما را شناسایی کنند. فقط کافی است یک ماسک جدید داشته باشید.

به گفته این محققان، ابتدا باید ماسک را بردارید و قبل از پوشاندن یک طرف صورت، آن را تا کنید. بنا به آن توضیحات: «ماسک دست اولی را بردارید. چپ و راست آن روی هم قرار دهید و سپس آن را با دو بند در حالی که تا شده، از یک گوش آویزان کنید (این کار را برای گوش راست و چپ انجام دهید.)»

وقتی کار قرار دادن ماسک در یک طرف صورت تمام شد، «فیس آی دی» گوشی را فعال کنید. حالا می‌توانید گزینه تنظیم مجدد یا «ری ست فیس آی دی» را انتخاب کنید و یا «آلترنت اپیرنس» (alternate appearance) را تنظیم کنید.

در این ویدیو محققان نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید با گرفتن عکس دایره‌ای از صورت با ماسک، قابلیت تشخیص چهره را روی گوشی‌ها تنظیم کنید.

آن‌ها همچنین می‌گویند: «اگر ماسک صورت بر روی گوشی‌های هوشمند نمایان شود، به این معناست که ماسک بیش از حد صورت را پوشانده است. در حالی که صفحه موبایل را مشاهده می‌کنید، آهسته آهسته از شدت کشیدن ماسک کم کنید تا سیستم جست‌وجوگر تصویر دایره‌ای روی موبایل شما، عکس مناسب را بگیرد.»

در حالی که محققان گفته‌اند که این تکنیک از درصد موفقیت بالایی حتی در گوشی‌های آیفون مدل ۱۱ برخوردار است، اذعان داشته‌اند که این هک شاید در مواردی عمل نکند. همچنان که فقط برای ماسک‌های تولید شده از مواد نرم قابل استفاده است و برای دیگر انواع ماسک، از جمله «ماسک‌های معمولی پزشکی یکبار مصرف، ماسک‌های «ان ۹۵» و نیز ماسک‌های مجهز به دریچه‌های تنفسی و غیره» قابل استفاده نیست.

این محققان می‌گویند، اگر می‌خواهید از ماسک‌های پیاله‌ای شکل استفاده کنید، با توجه به سه بعدی بودن این ماسک‌ها و عدم قابلیت تا شدن‌شان، باید از روش دیگری، چون بریدن آن‌ها به دو قسمت استفاده کنید.

بنا به توصیه سی دی سی، ماسک‌های پارچه‌ای صورت باید در اماکن عمومی، از جمله سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها، و جا‌هایی که حفظ فاصله اجتماعی دشوار است، استفاده شوند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین