بعد از ترامپ و بولسونارو این بار مکرون از این دارو حمایت کرده است
جنجال بر سر درمانِ کرونا با هیدروکسی کلروکین ادامه دارد:

بعد از ترامپ و بولسونارو این بار مکرون از این دارو حمایت کرده است

طرفدارانِ رائولت دولتِ فرانسه را متهم کرده‌اند که تحقیقاتِ این دانشمند را که در شبکه‌های اجتماعی از آن حمایتِ گسترده شده است، نادیده می‌گیرد. این درحالیست که این دارو هنوز به صورتِ کلینیکی آزمایش نشده است.
کد خبر: ۷۹۳۵۹
بازدید : ۳۳۴۸
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
بعد از ترامپ و بولسونارو این بار مکرون از این دارو حمایت کرده است
 
فرادید| امانوئل مکرون، رئیس‌جمهورِ فرانسه، دستورِ آزمایشِ کلینیکیِ یک درمانِ بحث‌برانگیز را صادر و از متخصصِ عفونیِ این کشور که این ترکیبِ دارویی را توسعه داده است به عنوان یک دانشمندِ بزرگ تقدیر کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد می‌خواهد درمانِ جدیدی که دیدیِه رائولت آن را تأیید کرده هر چه زودتر آزمایش شود.

درمانِ جدید ترکیبی از داروی ضدمالاریای هیدروکسی‌کلروکین و آنتی‌بیوتیکِ آزیترومایسین است. نظراتِ مکرون درباره این دارو احتمالاً موجِ جدیدی از جنجال‌ها را درباره پروژه تحقیقاتیِ رائولت که پیش از این رهبرانِ پوپولیست مانند دونالد ترامپ و جاییر بولسونارو از آن حمایت و جامعه پزشکی با آن با تردید برخورد کرده بودند، به راه خواهد انداخت.

مکرون گفته است: «من متقاعد شدم که او یک دانشمندِ بزرگ است و توضیحاتِ او من را به وجد آورد.»

بیشتر بخوانید:
 


مکرون که هفته گذشته از محلِ کارِ رائولت در بیمارستانِ دانشگاهِ مارسی بازدید کرد، ستایشِ خود از این دانشمند را با این نکته که نسبت به میزانِ تأثیرِ این درمان «محتاط» است، همراه کرد.

او گفت: «این کارِ رئیس‌جمهورِ فرانسه نیست که بگوید چه درمانی خوب است و چه درمانی نیست. علتِ اینکه من به دفترِ کارِ پروفسور رائولت که یکی از برجسته‌ترین کارشناسان در این زمینه است، رفتم، این بود که مطمئن شوم روند کار برطبقِ پروتکل‌های کار‌های آزمایشگاهی است. مسئله باور داشتن نیست، مسئله علمی بودن است.»

دیدارِ مکرون از محلِ کارِ رائولت بعد از درخواستِ آنلاینی انجام شد که در آن افراد خواستارِ توزیعِ گسترده‌ترِ این دارو که گفته می‌شود موفقیت‌هایی در سراسرِ فرانسه داشته است، شده بودند.

طرفدارانِ رائولت دولتِ فرانسه را متهم کرده‌اند که تحقیقاتِ این دانشمند را که در شبکه‌های اجتماعی از آن حمایتِ گسترده شده است، نادیده می‌گیرد. این درحالیست که این دارو هنوز به صورتِ کلینیکی آزمایش نشده است.

در یک تحقیقِ کوچک که در برزیل انجام شد، تجویزِ کلروکین به بیمارانِ کوید-۱۹ بعد از آنکه آن‌ها مشکلاتِ بی‌نظمیِ قلبی تجربه کردند، متوقف شد.

رانی برامن، دکتر متخصص بیماری‌های گرمسیری و اپیدمیولوژی و رئیسِ سابق پزشکانِ بدون مرز درباره کشفِ رائولت گفته است: «آن‌طوری که رائولت داروی کلروکین را مانند معجزه معرفی کرده است، بیشتر شبیه آن است که یک پیامبر باشد تا دانشمند.»

رائولت که در سالِ ۱۹۵۲ در سنگال متولد شده است، یک متخصصِ بیماری‌های عفونی و گرمسیری و دانشمندِ میکروبیولوژیست است.

بعد از شیوعِ سارس در سال ۲۰۰۳ او با همراهِ دولت فرانسه گزارشی درباره خطراتِ سلاح‌های بیولوژیکی تهیه کرد و در آن گزارش به آماده نبودنِ فرانسه برای مقابله با همه‌گیری نوشت. او یک رویکردِ سیاسیِ جدید برای سلامتی ارائه کرده است.

او در سالِ ۲۰۱۰ بالاترین جایزه فرانسه را دریافت کرد که به دانشمندانی اهدا می‌شود که در زمینه پزشکیِ انسانی پیشرفت‌های قابل‌توجه دارند.

او مخالفِ قرنطینه سختگیرانه در فرانسه بود.

رائول دو آزمایش با مشارکتِ ۲۴ و ۸۰ بیمار و یک آزمایشِ سوم با مشارکتِ ۱۰۶۱ بیمار انجام داده و گفته است ۹۷۳‌نفر از بیماران طی ۱۰ روز با این دارو درمان شده‌اند. او گروهِ کنترل نداشته است برای همین کارشناسان می‌گویند بدونِ گروه کنترل این آزمایش بی‌معنی است.

منبع: The Guardian
ترجمه: سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین