میزبانی آسیایی از ایران گرفته شد؟

میزبانی آسیایی از ایران گرفته شد؟

سهیل مهدی با تکذیب رسمی‌شدن گرفتن میزبانی از ایران این توضیحات مهم را ارایه داد و گفت: «صحبت‌های من به شکل بدی در بعضی رسانه‌ها منعکس شده است.
کد خبر: ۷۹۵۳۴
بازدید : ۸۳۵
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
میزبانی آسیایی از ایران گرفته شد؟
 
صحبت‌های سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره احتمال منتفی‌شدن میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا جنجال بزرگی به راه انداخت و ابهامات را در این‌باره به اوج رساند. دیروز این مدیر در مقابل ساختمان سازمان لیگ وقتی با سوالی درباره احتمال برگزاری مسابقات به صورت متمرکز روبه‌رو شد، این توضیحات را ارایه داد: «در بحث لیگ قهرمانان باشگاه‌ها و کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم‌ساز هستند.
 
ما در سازمان لیگ فقط نظر کمکی داریم. به‌هرحال، چون در بازی رفت، میزبانی از تیم‌های ایرانی گرفته شد، در بازی برگشت می‌خواستیم از میزبانی استفاده کنیم که شرایط مهیا نیست. به‌هرحال این یک بحث بین‌المللی است و باید بپذیریم.»

AFC هنوز تصمیم نگرفته
از همان زمانی که صحبت‌های سهیل مهدی در رسانه‌ها منتشرشد، جنجال و بحث درباره گرفتن میزبانی از ایران بالاگرفت. خیلی‌ها به داستان گرفتن میزبانی از ایران واکنش تند نشان دادند و بسیاری از طرفداران فوتبال هم نگران وضع نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شدند، چون عدم‌میزبانی قطعا روی نتایج تأثیر منفی می‌گذارد و کار چهار تیم ایرانی را سخت‌تر می‌کند.
 
ابهامات درباره اظهارات سهیل مهدی به قدری زیاد بود که با مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ تماس گرفتیم تا توضیحات بیشتری بدهد. سهیل مهدی با تکذیب رسمی‌شدن گرفتن میزبانی از ایران این توضیحات مهم را ارایه داد و گفت: «صحبت‌های من به شکل بدی در بعضی رسانه‌ها منعکس شده است.
 
وقتی درباره لیگ قهرمانان آسیا از بنده سوال کردند، به خبرنگاران عزیز گفتم که AFC در این‌باره تصمیم نهایی را اتخاذمی‌کند و باشگاه‌ها هم به‌عنوان شرکت‌کننده تصمیم‌گیر هستند و ما فقط به آن‌ها نظر مشورتی می‌دهیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هنوز تصمیم قطعی و نهایی را درباره چگونگی ازسرگیری مسابقات لیگ قهرمانان نگرفته و نامه‌ای هم ارسال نکرده است. با این وجود هر تصمیمی که تصویب شود، بر همان اساس مسابقات را ادامه خواهند داد.»

اگر بازی‌ها متمرکز باشد، میزبان مشخص می‌کنند
سهیل مهدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون برگزاری مسابقات به صورت متمرکز تأکید کرد: «به هر حال مدتی است که بحث برگزاری مسابقات به صورت متمرکز مطرح شده، ولی هنوز رسمی نشده است. اما اگر کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم به برگزاری مسابقات به صورت متمرکز بگیرد، آن وقت ما تابع تصمیم هستیم و شرایط کرونا در کشور‌ها قطعا تأثیر زیادی در تصمیم نهایی آن‌ها خواهد داشت.
 
این مورد هم موضوعی است که تمام کشور‌ها درگیر آن هستند و صحبت من درباره گرفتن میزبانی از ایران در صورتی بود که بازی‌ها قرار شد به صورت متمرکز در یک کشور برگزار شود.» توضیحات سهیل مهدی نشان می‌دهد که کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز تصمیم نهایی را درباره چگونگی برگزاری ادامه مسابقات لیگ قهرمانان با توجه به شیوع کرونا نگرفته است. به این ترتیب باید منتظر ماند و دید درنهایت سیاست AFC درباره این ماجرا چه خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین