گوشی گوگل با نمایشگر بدون حاشیه

گوشی گوگل با نمایشگر بدون حاشیه

اگرچه گوگل در سال گذشته، قابلیت Neural Core را که منجر به ارتقای کیفیت عکس‌ها می‌شود، در مدل پیکسل ۳a به‌کار نبرده، اما این شرکت عنوان کرد تجربه عکاسی با این گوشی تفاوت چندانی با مدل اصلی یعنی پیکسل ۳ نخواهد داشت.
کد خبر: ۷۹۵۶۸
بازدید : ۹۴۹۰
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
گوشی گوگل با نمایشگر بدون حاشیه
 
رونمایی از مدل ۲۰۲۰ آی‌فون SE، اگرچه برای بسیاری از طرفداران گوشی ها‌ی هوشمند اتفاقی خوشایند بود، اما چیزی جز ترس و تردید نسبت به آینده برای شرکتی همچون گوگل که این روز‌ها در تدارک رونمایی و عرضه گوشی جدید خود یعنی پیکسل ۴ a. است، به دنبال نداشت.
 
این گوشی همچنین رقیبی تازه‌نفس و البته پرطرفدار برای دو گوشی جدید وان پلاس و گلکسی اس۱۰ لایت سامسونگ نیز به شمار می‌رود که اخیرا فروش آن در بازار آغاز شده است. اپل همچنین قیمت آی‌فون SE جدید خود را بسیار پایین در نظر گرفته و آن را به یکی از گزینه ها‌ی مقرون به‌صرفه بازار تبدیل کرده است.

شاید عجیب باشد، اما در فروم‌ها و انجمن ها‌ی پیکسل و اندروید که کاربران حضور دارند و به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند، حتی برخی از طرفداران برند پیکسل نیز نسبت به خرید مدل ۲۰۲۰ آی‌فون SE ابراز تمایل و اعلام کرده‌اند که به‌دلیل قیمت مناسب این گوشی، قصد مهاجرت به اکوسیستم اپل را دارند.
 
در واقع، حصاری که اپل سال‌ها به‌واسطه قیمت بالای محصولات، دور خود کشیده بود، اکنون و با عرضه آی‌فون SE جدید برداشته شده است. اما این به این معنی نیست که همه چیز برای گوشی جدید گوگل یعنی پیکسل ۴ a. تمام شده است.
 
به‌عبارت دیگر، گوشی ها‌ی سری پیکسل گوگل، دارای نقاط قوتی هستند که آن‌ها را از دیگر محصولات متمایز می‌کند و این رویه قطعا درخصوص پیکسل ۴ a. نیز صدق خواهد کرد. یکی از این موارد، کاهش قیمت تدریجی گوشی ها‌ی سری پیکسل است؛ به‌نحوی‌که هر چند وقت یک بار، جدای از آنچه خرده‌فروش‌ها به کاربران تخفیف می‌دهند، شرکت گوگل نیز رسما قیمت محصولات خود را تقلیل می‌دهد؛ اقدامی‌که به نظر می‌رسد با توجه به رقابتی که گوگل با رقیب سنتی خود یعنی اپل و گوشی آی‌فون SE در پیش خواهد داشت، درخصوص پیکسل ۴ a. نیز به وقوع خواهد پیوست و حتی به مرور، شاهد کاهش قیمت این گوشی در بازار خواهیم بود.
 
این در حالی است که اپل هرگز قیمتی را که برای محصولات خود در زمان رونمایی اعلام کرده، به اصطلاح نمی‌شکند و تا زمانی که محصول جدید آن خانواده عرضه نشود، گوشی مورد نظر با همان قیمت به فروش خواهد رفت. از طرف دیگر، گوگل در این سال‌ها ثابت کرده که تمرکز ویژه‌ای را روی دوربین گوشی ها‌ی پیکسل خود معطوف می‌کند. امسال نیز به احتمال فراوان، پیکسل ۴ a. مجهز به دوربینی پیشرفته‌تر به نسبت مدل ۲۰۲۰ آی‌فون SE عرضه خواهد شد.

اگرچه گوگل در سال گذشته، قابلیت Neural Core را که منجر به ارتقای کیفیت عکس‌ها می‌شود، در مدل پیکسل ۳a به‌کار نبرده، اما این شرکت عنوان کرد تجربه عکاسی با این گوشی تفاوت چندانی با مدل اصلی یعنی پیکسل ۳ نخواهد داشت.
 
ادعایی که در عمل نیز به واقعیت تبدیل شد و کاربران می‌توانستند با پیکسل ۳a، عکس‌ها و ویدئو‌های باکیفیتی را ثبت و ضبط کنند. بنابراین، حتی اگر در پیکسل ۴a نیز قابلیت ها‌ی پیشرفته پیکسل ۴ به‌کار نرود، اما می‌توان امیدوار بود که به دوربین پیشرفته مجهز خواهد بود که یک سروگردن از گوشی ها‌ی میان‌رده رقیب بالاتر است.

از دیگر موارد قابل اشاره می‌توان به قابلیت ها‌ی مرتبط با دستیار صوتی اسیستنت اشاره کرد که قرار است در گوشی پیکسل ۴a مورد استفاده قرار گیرند. اگر خاطرتان باشد سال گذشته، پیکسل ۴ به اپلیکیشن رکوردری مجهز بود که می‌توانست با کمک اسیستنت، هرآنچه را که ضبط می‌کند، به‌صورت خودکار پیاده کند و چند ویژگی دیگر که اگرچه شاید کوچک به نظر برسند، اما در کنار هم می‌توانند یک گوشی را از نمونه ها‌ی مشابه، متمایز کنند.

گوگل همچنین طی سال ها‌ی اخیر، تمرکز خود را روی اضافه کردن قابلیت ها‌ی کاربردی و متنوع به گوشی ها‌ی سری پیکسل معطوف کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به ارائه سرویس‌ها‌یی همچون Duplex و قابلیت ها‌ی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده اشاره کرد.

با این حال، اگرچه کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل در سال جاری میلادی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده و اطلاعات زیادی درخصوص این قابلیت‌ها در دست نیست، اما شواهد حاکی از آن است که پیکسل ۴a از جمله گوشی‌ها‌یی خواهد بود که برخی از این ویژگی ها‌ی جدید و متمایز را در خود جای خواهد داد.

همه این اقدامات از سوی شرکت ها‌ی تولیدکننده گوشی ها‌ی هوشمند نشان می‌دهد بازار در این روزها، غیرمعمول و نامطمئن است و اگر شرکتی بخواهد حرفی برای گفتن داشته باشد، باید در وهله اول، قیمت محصولات خود را کاهش دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه