آزمایش سریع پادتن با دقت ۹۹.۸ درصد

آزمایش سریع پادتن با دقت ۹۹.۸ درصد

کوشنت، شرکتی که مقر اصلی آن در سوئیس است، گفت که دستگاهی برای غربالگری خون دارد که مورد تأیید قوانین اروپا است و می‌تواند روزی ۳۶ هزار آزمایش انجام دهد.
کد خبر: ۸۰۰۴۱
بازدید : ۸۵۸۸
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
آزمایش سریع  پادتن با دقت ۹۹.۸ درصد
هر آزمایش ۳۵ دقیقه زمان می‌برد

یک شرکت تخصصی آزمایش خون ادعا می‌کند که پژوهشگران آن در ادین‌برو، به روشی «سریع و دقیق» در آزمایش پادتن دست یافته‌اند و از وزیران دولت‌های بریتانیا و اسکاتلند خواسته است که مذاکرات را برای بهره‌مندی سازمان خدمات بهداشت همگانی از این روش آغاز کنند.

کوشنت، شرکتی که مقر اصلی آن در سوئیس است، گفت که دستگاهی برای غربالگری خون دارد که مورد تأیید قوانین اروپا است و می‌تواند روزی ۳۶ هزار آزمایش انجام دهد. این شرکت گفت که هر آزمایش ۳۵ دقیقه زمان می‌برد و دقت آن ۹۹.۸ درصد است.

در این آزمایش، پژوهشگران در خون فرد به دنبال یافتن پادتنی هستند که بدن برای مقابله با کووید ۱۹ تولید کرده است، تا بتوانند بفهمند آیا ویروس وارد بدن شخص شده است، یا نه.

این شرکت اعلام کرد که ۱۲ دستگاه برای این آزمایش در اختیار دارد و امیدوار است ۲۰ دستگاه دیگر نیز تا پایان امسال به آن‌ها اضافه کند. مدیران این شرکت با شرکت‌های علاقه‌مند به همکاری در اروپا هم مذاکره کرده‌اند.

فرانس والت، مدیر عامل کوشنت و مدیر آزمایشگاهی است که در سال ۲۰۰۳ اولین بار روشی برای آزمایش سارس پیدا کرد. او گفت: «کشف چنین روش سریع و دقیقی واقعاً مایه افتخار ما است.»

او افزود: «جای پای شرکت ما در بریتانیا محکم است و می‌خواهیم با وزیران این کشور مذاکره کنیم، بلکه بتوانیم با شرکت موزائیک قرارداد ببندیم و با تلاشی ارزشمند در سطح ملی، کرونا را شکست دهیم و فعالیت‌های اقتصادی را از سر بگیریم.»

دولت بریتانیا گفته است که می‌تواند آزمایش ایمنی به ویروس کرونا را انجام دهد، اما فعلاً معلوم نیست ظرفیت موجود برای انجام این آزمایش چقدر است. دولت هم‌چنین در تلاش است تا «کیت»‌های آزمایش خانگی تولید کند. اما شاید نشود به نتایج آزمایش با این کیت‌ها اطمینان کرد.

اد فارل، مدیر ارشد اجرایی دفتر شرکت کوشنت در ادین‌برو، گفت: «فعالیت‌های شرکت ما، هم اینجا در اسکاتلند و هم در سوئیس بی‌نهایت باعث افتخار ما است.»

«تاریخچه کار ما در اینجا بسیار پربار است و امیدواریم در این دوران بحرانی بتوانیم مؤثر واقع شویم.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین