انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟ هیچ کس بهتر از شما نمی‌داند چه سبکی از لباس را دوست دارید و در آن احساس راحتی می‌کنید. این کلیشه اما درست است، شما قرار است آن لباس را بپوشید، لباس عروس شما را نمی‌پوشد، بنابراین مطمئن شوید که در لباس عروس مجلل و زرق و برق‌دار، مانند توپ به نظر نمی‌رسید.
کد خبر: ۸۰۱۶۰
بازدید : ۶۸۹۹
۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱

فرادیدخرید لباس عروسی یکی از هیجان انگیزترین خرید‌های زندگی برای هر دختری است. با همه‌ی فشار‌ها برای پیدا کردن تنها یک لباس، خرید لباس عروس می‌تواند استرس‌زا باشد و انتخاب‌های بسیاری پیش پای شما قرار بدهید.

قبل از اینکه در اتاق تعویض لباس به گریه بیفتید، توصیه‌های عملی در انتخاب لباس عروس را در این مطلب پیدا کنید.

از پیدا کردن فرم لباس مناسب بدن خودتان تا اینکه چه کسی را همراه خود ببرید، چه لباس زیری بپوشید و تا چه اندازه قبل شروع خرید درباره انواع لباس‌ها جستجو کنید، همه این موارد به صورت در این مقاله به عنوان راهنمایی برای شما عمل خواهد کرد.

 

تحقیقات خود را از قبل انجام دهید

برای یافتن لباس مناسب به زمان و تحقیق نیاز دارید. برای اینکه بتوانید برای خرید لباس عروس ایده بگیرید می‌توانید به پینترست به عنوان یک دوست تکیه کنید.

به دنبال مدل‌هایی باشید که با نوع حالت بدن و رنگ پوست شما مطابقت داشته باشند. اگر از لحاظ فرم بدنی دارای سینه‌هایی کاملاً صاف هستید، باید به دنبال مدل‌هایی بگردید که برای این مدل سینه‌ها دوخته شدند. قد کوتاه و فرم بدن صاف دارید؟ اگر این‌طور است، لباس‌های صاف و تنگ اصلا برای فرم بدنی شما مناسب نخواهد بود.

برای خرید لباس تنها به مدل‌هایی که در جستجوی اینترنتی مشاهده کردید اکتفا نکنید، شما باید به فروشگاه‌ها بروید و حتما لباس عروس را به تن کنید و در بدن خود آن را مشاهده کنید.
 

جستجوی خود را حداقل نه ماه قبل از عروسی شروع کنید

نه ماه حداقل زمان لازم برای انتخاب و تصمیم گیری در مورد لباس عروسی است. در صورت امکان، ۱۲ ماه قبل از عروسی جستجوی خود را شروع کنید تا وقت کافی برای سفارش لباس و اعمال تغییرات روی آن داشته باشید.

دانستن محل برگزاری عروسی نیز برای تصمیم گیری و انتخاب ضروری است. امروزه عروسی‌ها غالباً در باغ برگزار می‌شود، بنابراین یک لباس مجلل، پر زرق و برق و دارای سبک پری دریایی ممکن است مناسب مناسب تالار نباشد. اگر قرار است مدت زمان زیادی را در باغ بگذرانید، سعی کنید لباس را کمی راحت و راحت‌تر انتخاب کنید!

قبل از عجله کردن و ودیعه دادن برای چیزی که ممکن است در روز عروسی به کارتان نیاید، مکان و نوع عروسی را که می‌خواهید برنامه ریزی کنید را، در نظر بگیرید. به راحتی تصاویر و امکانات تالار‌ها و باغ تالار‌ها را در اوریسا ببینید و در صورت تایید آن‌ها را رزرو کنید و با خیال راحت سراغ انتخاب لباس عروس بروید.

بدن شما می‌تواند در یک سال تغییر زیادی کند، بنابراین باید تغییرات خود را بر روی لباس در نظر بگیرید و بدانید که بدن شما در روز عروسی ممکن است چه شکل و فرمی داشته باشد. در حالی که ما توصیه نمی‌کنیم که برای عروسی خود وزن کم کنید (بخاطر داشته باشید که شریک زندگی‌تان شما را همان‌گونه که هستید، دوست دارد!)، اما اگر قصد دارید برای عروسی خود کاهش وزن داشته باشید، تا زمانی که به وزن ایده‌آل خود نرسیدید، سراغ خرید لباس عروس نروید.

انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

همه مزون‌‌ها مانند هم نیستند

برای عروس‌هایی که سایز آن‌ها از سایز‌های متداول بیشتر است، نباید توقع داشته باشند که به یک مزون معمولی بروند و انتخاب‌های بسیاری داشته باشند – نه، این‌طور نیست!

این به این دلیل نیست که شما چاق هستید، بلکه به این دلیل است که اکثر مزون‌ها سایز‌های پرفروش و بسیار پرطرفدار را دارند. برای انتخاب و یک تجربه بهتر به مزونی بروید که تخصص آن دوخت لباس سایز بزرگ است. اگر خوشحال باشید و از خرید خود اطمینان داشته باشید، تجربه خرید لباس عروس بسیار دلپذیر و به یاد ماندنی‌تر خواهد شد.

این تنها عروس‌های سایز بزرگ نیستند که نیاز به انتخاب عاقلانه مزون خود دارند. بعضی از فروشگاه‌ها و مزون‌ها باعث می‌شوند که مشتری احساس ویژه‌ای هنگام خرید داشته باشد، در حالی که برخی دیگر وقت یا منابع کافی برای وقت گذاشتن برای مشتری را ندارند. به جایی بروید که در آن احساس راحتی می‌کنید و برای شما ارزش قائل می‌شوند. این یکی از مهم‌ترین و پرهزینه‌ترین خرید‌های زندگی شماست و باید برای شما به بهترین شکل صورت بپذیرد.

یک راه خوب برای اینکه بتوانید مزون را محک بزنید این است که ابتدا و قبل از مراجعه با آن‌ها تماس بگیرید، تا ببینید نحوه برخورد آن‌ها با شما از پای تلفن چگونه است و با شما چقدر خوب برخورد می‌کنند و به شما برای حضور در مزون وقت می‌دهند.

 

تعداد افراد همراه خود را محدود نگه دارید

قبل از شروع روند خرید لباس عروس، تصمیم بگیرید که چند نفر را قصد دارید با خود برای خرید ببرید. برای اینکه دل همه را به دست آورید و آن‌ها را خوشحال کنید با خود همراه کنید، یک یا دو نفر را که به آن‌ها اعتماد کنید و به شما بازخورد صادقانه می‌دهند را برای این روز در نظر بگیرید.

اختلاف نظر باعث می‌شود که خودتان نیز در انتخاب دچار گمراهی شوید. همیشه باید بدانید که به عنوان عروس مانند ستاره نمایش هستید. باید در لباس احساس خوب و اعتماد به نفس داشته باشید. این شما هستید که قرار است لباس را بپوشید.

در روزی که برای خرید می‌روید، مطمئن شوید که نهایت دو نفر و از نزدیکان خود را برای این کار با خود همراه می‌کنید.

انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

بین چهار تا هفت لباس را امتحان کنید

پوشیدن 10 لباس عروس و حتی بیشتر فقط باعث سردرگمی شما می‌شود. قبل از شروع، یک لیست از سبک‌هایی که دوست دارید تهیه کنید و بهترین کار این است که در روز خرید خود را به کور شدن بزنید و تنها سراغ مدل‌هایی بروید که از قبل آنها را در لیست قرار داده بودید.

در مورد سبک مورد علاقه خود با کارمندان مزون صحبت کنید، آنها یک منبع اطلاعاتی ارزشمند هستند (این کار آنهاست!).

 

دروغ‌هایی در مورد سایز لباس عروس را بخاطر داشته باشید

سایز عروس سایز کوچک است. این یک واقعیت ناخوشایند، اما واقعی است که می‌تواند شما را افسرده کند. برچسب را نادیده بگیرید. اگر از نظر سایز لباس عروس برای همان زمان امتحان کردن برای شما مناسب باشد، همه چیز تمام است.

در دام خرید لباسی قرار نگیرید که با پیشنهاد فروشنده اگر لاغر کنید، مناسب اندام شما خواهد شد. خیلی راحت‌تر می‌توانید سراغ لباسی بروید که مناسب اندام حال حاضر شماست.
 

با لباس خود بنشینید

به احتمال زیاد، لباس عروس شما سنگین خواهد بود و اگر نتوانید آن را در طول شب تحمل کنید، مطمئنا مراسمی سخت و غیرقابل تحمل را پیش رو خواهید داشت. به لباس با زرق و برق کمتر فکر کنید تا مطمئن شوید می‌توانید از پس تحمل آن بربیایید. آیا می‌توانید با آن به دستشویی بروید، می‌توانید آن را به راحتی بپوشید، با آن بنشینید و بالا و پایین پریدن با آن چقدر آسان است؟

انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

در مورد سبک خود صادق باشید

هیچ کس بهتر از شما نمی‌داند چه سبکی از لباس را دوست دارید و در آن احساس راحتی می‌کنید. این کلیشه اما درست است، شما قرار است آن لباس را بپوشید، لباس عروس شما را نمی‌پوشد، بنابراین مطمئن شوید که در لباس عروس مجلل و زرق و برق‌دار، مانند توپ به نظر نمی‌رسید.

این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما خودتان را در لباس‌های زیبا و خیره کننده تصور نکنید و تنها به دنبال لباسی بروید که با سبک و سلیقه شما هماهنگ است. روز عروسی شما به شما تعلق دارد، بنابراین مطمئن شوید که لباسی که انتخاب می‌کنید شما را خوشحال می‌کند و خود را در آن مانند زیباترین عروس تصور می‌کنید.

به حرف افرادی که از آخرین مد لباس عروس صحبت می‌کنند، گوش ندهید. مد همیشگی نیست. مهم‌تر از همه، لباس عروس شما باید متناسب با شخصیت و شکل ظاهری شما باشد.

 

برای لباس عروس وقت بگذارید

حتی اگر فکر می‌کنید در اولین مزون لباس دلخواه خود را پیدا کردید، سعی کنید چند لباس دیگر را امتحان کنید تا کاملا از انتخاب خود مطمئن شوید. گاهی حتی هیجان خرید لباس عروسی باعث می‌شود شما به صورت کاذب، احساس راحتی کنید.

اگر حتی سراغ کرایه لباس عروس هم رفتید، باید برای آن وسواس به خرج دهید. اگر بعد از خرید و کرایه لباس خود آن را لکه‌دار کردید نگران نباشید – این کاملاً طبیعی است. می‌توانید آن را دوباره به شکل اولش برگردانید و یا خسارت آن را بپردازید.

انتخاب لباس عروس؛ چگونه لباس عروس خود را انتخاب کنیم؟

بودجه خود را فراموش نکنید

اگر عاشق لباسی باشید که نتوانید آن را بخرید، مطمئنا شکنجه کننده است.

در این مواقع موارد زیر را باید به خاطر داشته باشید:
  • لباس عروسی باید مناسب شما باشد و بدون توجه به طراح یا قیمت آن، باید آن را دوست داشته باشید. فرقی نمی‌کند لباس خود را از کجا تهیه کنید. تنها چیزی که مهم است این است که، خود را در آن لباس همانند ملکه‌ها تصور کنید.
  • اگر دنبال یک طراح خاص هستید، یا لباس رویایی خود را در یک فروشگاه پیدا کرده‌اید که هزینه خرید آن بالاست، پیش از آن که عاشق آن شوید سراغ دیگر انتخاب‌ها بروید.
  • اگر بودجه کمی برای خرید لباس عروس دارید، می‌توانید در فصل حراج سراغ مزون‌ها بروید، بنابراین شما هنوز هم می‌توانید لباس رویایی خود را بپوشید، بدون اینکه احساس کنید مجبور هستید از آن دست بکشید.
  • اگر قرار است داماد هزینه خرید لباس عروس را بدهد، در مورد میزان بودجه از او سوال کنید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه