نرم‌افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!

نرم‌افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!

آن‌ها معتقدند که تصمیمات این طراحی، شامل این واقعیت است که این برنامه از یک بانک اطلاعاتی متمرکزازافراد مبتلا استفاده می‌کند واین بدان است معنی که می‌تواند کاربران این نرم افزار را به خطر اندازد.
کد خبر: ۸۰۲۰۷
بازدید : ۸۳۶۳
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
نرم‌افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!
روسای کادر درمانی و دولت از شهروندان خواسته‌اند تا به منظور پیشرفت تأثیر آن، برنامه را نصب کنند 

فعالان حقوق بشرهشدار دادند که نرم افزار ردیاب ویروس کرونا می‌تواند حریم خصوصی مردم بریتانیا را برهم بزند و تبدیل به "یک فاجعه دیگر" ناشی ازشیوع شود.

دولت و کادر درمان تاکید کرده است که این برنامه از حریم خصوصی و امنیت افرادی که ازآن استفاده می‌کنند، محافظت می‌کند و با حفظ این نکته به جمع آوری اطلاعات افرادی که از آن استفاده می‌کنند، می‌پردازد.

اما برخی از گروه‌های فعال از جمله عفو بین الملل، معتقدند که این برنامه هنوز ناامن است و می‌تواند در را برای انواع نظارت مداوم و گسترده‌تر باز کند.

آن‌ها معتقدند که تصمیمات این طراحی، شامل این واقعیت است که این برنامه از یک بانک اطلاعاتی متمرکزازافراد مبتلا استفاده می‌کند واین بدان است معنی که می‌تواند کاربران این نرم افزار را به خطر اندازد.

بخش دیجیتال کادر درمانی ملقب به NHSX (برنامه جمع آوری اطلاعات بیماران برای اتخاذ بهترین تصمیم) که توسعه دهنده این برنامه است، خاطر نشان می‌کند که این برنامه، فقط نیمه اول کدپستی کاربررا درخواست می‌کند، تمام داده‌های موجود در این برنامه ناشناس هستند و تا زمانی که داوطلبانه نخواهند آن را با کادر درمان به اشتراک بگذارند، از تلفن کاربر، برداشته نمی‌شود.

با این حال، کیت آلن، مدیر عفو بین الملل انگلستان گفت که دولت باید به دنبال مدل‌های برنامه‌های غیر متمرکز باشد - جایی که داده‌های ردیاب شیوع مخاطب در دستگاه یک کاربر باقی می‌ماند.

وی گفت: «ما بسیار نگران هستیم که دولت ممکن است قصد داشته باشد داده‌های خصوصی را از طریق یک پایگاه داده مرکزی مسیریابی کند، و زمینه را برای نظارت گسترده دولت و نقض حریم خصوصی با اثرات بالقوه تبعیض آمیز فراهم اورد.»

"وزیران درعوض باید نمونه‌های حفظ حریم خصوصی غیرمتمرکزمانند بسیاری از دولت‌های اروپایی را امتحان کنند.

وی گفت: «در این مواقع غیر معمول، برنامه‌های ردیاب شیوع و سایرفناوری‌ها به طور بالقوه می‌توانند ابزار‌های مفیدی برای نحوه برخورد با ویروس کوید۱۹ باشند، اما حریم خصوصی و حقوق ما نباید به یک قربانی دیگر ویروس تبدیل شود. برنامه‌های ردیاب شیوع، باید داوطلبانه و بدون انگیزه یا مجازات باشند. "

آزمایش برنامه که در آیل آف وایت (Isle of Wight) اجرا می‌شود داوطلبانه است، اگرچه روسای کادر درمانی و دولت از شهروندان خواسته‌اند تا به منظور پیشرفت تأثیر آن، برنامه را نصب کنند. وزیر بهداشت، مت هنکوک گفت که نگرانی‌ها "کاملاً اشتباه" بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا، گفت: «اولا به این دلیل که داده‌ها در تلفن شما، تا زمانی که به تماس با کادر درمانی برای انجام یک آزمایش نیاز داشته باشید، ذخیره می‌شود وثانیاً هدف این برنامه به طور مختص و ساده کنترل ویروس است، که واقعاً مهم است.
 
ثالثاً به این دلیل که همه ما مجبور شدیم با اقداماتی نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه، از نقض قابل توجهی ازآزادی خود دست بکشیم؛ و حالا ما می‌خواهیم این موارد را آزاد کنیم، و این روش به ما کمک می‌کند تا آن‌ها را آزاد کنیم. من‌می توانم به شما اطمینان دهم که موارد نگران کننده کاملاً نادرست است.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین