تبدیل دست‌نوشته به فایل نوشتاری با "گوگل لنز"

تبدیل دست‌نوشته به فایل نوشتاری با "گوگل لنز"

تمام این ویژگی‌ها در سراسر دستگاه‌های اپل نظیر آیفون ۱۱ و آیپد پرو، از طریق برنامک گوگل برای سیستم عامل اپل، و در دستگاه‌های اندرویدی از طریق برنامک گوگل لنز قابل دسترسی است.
کد خبر: ۸۰۲۵۶
بازدید : ۸۵۰۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
تبدیل دست‌نوشته به فایل نوشتاری با
اکنون وقتی متنی را با لنز انتخاب می‌کنید، می‌توانید گزینه «انتقال به کامپیوتر» را انتخاب کنید 

«گوگل لنز» که دوربین مجهز به هوش مصنوعی این شرک غول‌آسای جست‌وجوی اینترنتی است، به‌روز شد و اکنون کاربران می‌توانند متن دست‌نویس از دنیای واقعی را مستقیم به لپ‌تاپ خود منتقل کنند.

پیش از این به‌روز رسانی، «لنز» قادر بود متن عکس‌برداری شده با دوربین را در داخل گوشی ذخیره کند، ولی اکنون با اتصال به کامپیوتر می‌تواند از طریق مرورگر کروم، هرگونه متنی، چه تایپ شده و چه دست‌نویس را به آن منتقل کند.

گوگل با انتشار پستی در بلاگ خود نوشت: «اکنون وقتی متنی را با لنز انتخاب می‌کنید، می‌توانید گزینه «انتقال به کامپیوتر» را انتخاب کنید تا به سرعت آن را به مرورگر کرومی که در آن اطلاعات خود را وارد کرده‌اید، منتقل کنید. راهی عالی برای انتقال سریع دست‌نوشته‌ها (اگر تمیز می‌نویسید!) به کامپیوتر خود خواهد بود، بدون آن که نیازی به تایپ مجدد آن‌ها باشد.»

با این وجود، برای این که انتقال متن به درستی صورت گیرد، کاربران باید از آخرین نسخه مرورگر کروم گوگل استفاده کنند و همچنین باید اطلاعات شخصی خود را در کروم روی هر دو دستگاه وارد کرده باشند.

«لنز» قابلیت زبان‌های خارجی خود را نیز تقویت کرده است. کاربران اکنون می‌توانند متن مورد نظر را با «لنز» انتخاب کنند و سپس گزینه «شنیدن» را انتخاب کنند تا متن برای‌شان بلند خوانده شود.

دست آخر، گوگل همچنین امکان بررسی معانی جدید کلمات را با استفاده از «لنز» فراهم آورده است. انتخاب یک کلمه یا عبارت در یک کتاب یا مقاله یک روزنامه با «لنز»، یک دریچه جدید بالا می‌آورد که حاوی اطلاعاتی درباره آن کلمه یا عبارت منتخب خواهد بود.

تمام این ویژگی‌ها در سراسر دستگاه‌های اپل نظیر آیفون ۱۱ و آیپد پرو، از طریق برنامک گوگل برای سیستم عامل اپل، و در دستگاه‌های اندرویدی از طریق برنامک گوگل لنز قابل دسترسی است.

بعضی از گوشی‌های اندرویدی نظیر پیکسل ۴ گوگل این قابلیت لنز را مستقیم در داخل برنامه اصلی دوربین گوشی دارند و نیاز به نصب برنامه‌ای تکمیلی نیست. ولی دیگر گوشی‌ها، نظیر اوپو فایند اکس۲ پرو (Oppo Find X۲ Pro) باید اول برنامک آن را نصب کنند و بعد می‌توانند این برنامه را در بخش «بیشتر» منوی برنامه اصلی دوربین گوشی خود بیابند.

علاوه بر موارد مذکور، «گوگل لنز» می‌تواند برای تشخیص حیوانات و گیاهان، دریافت اطلاعاتی درباره اماکن و ساختمان‌های محیط پیرامون، بررسی برچسب روی پوشاک و محصولات، و همچنین خواندن بارکد و کیو آر کد (QR code) مورد استفاده قرار گیرد.

قابلیت‌های گوگل لنز اولین بار در نشست آی/او گوگل (Google I/O) در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. این برنامه از هوش مصنوعی و تعلیم ماشین بهره جسته است تا موارد به تصویر کشیده شده در یک عکس را در بانک اطلاعاتی بی‌انت‌های خود با سایر عکس‌های مشابه مقایسه کند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین