راهنمای یافتن بلیط ارزان هواپیما؛ چگونه ارزان‌ترین نرخ هواپیما را پیدا کنیم؟

چگونه ارزان ترین نرخ هواپیما را پیدا کنیم؟ نکته حائز اهمیت این است که با کمی دقت و برنامه ریزی می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد به طوری که کیفیت دریافت خدمات تغییر محسوسی نکند. در این مقاله سعی بر این است تا بهترین راهکار‌ها را برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان هزینه‌های خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و ... را با حفظ تعادل بین قیمت و کیفیت کاهش داد.
کد خبر: ۸۰۶۳۹
بازدید : ۶۲۰۱
۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
راهنمای یافتن بلیط ارزان هواپیما؛ چگونه ارزان‌ترین نرخ هواپیما را پیدا کنیم؟
 
فرادید| بدون شک محبوب‌ترین تفریح مردم سراسر دنیا، سفر کردن است. دیدن مکان‌های جدید، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم جدید و گشت و گذار در محیط ناشناخته، قطعاً برای هر آدمی دارای جذابیت است. امروزه با بالا رفتن قیمت‌ها علی الخصوص قیمت بلیط هواپیما، هزینه هتل و ... و افزایش مشغله ها، مسیر سفر کمی ناهموار گردیده است. بدین معنی که بار‌ها و بار‌ها تصمیماتی برای سفر گرفته می‌شود که ممکن است با در نظر گرفتن هزینه‌های زیاد آن، به فراموشی سپرده شود.

نکته حائز اهمیت این است که با کمی دقت و برنامه ریزی می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد به طوری که کیفیت دریافت خدمات تغییر محسوسی نکند. در این مقاله سعی بر این است تا بهترین راهکار‌ها را برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان هزینه‌های خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و ... را با حفظ تعادل بین قیمت و کیفیت کاهش داد. 
 

همهٔ سایت‌ها را مقایسه کنید

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیریم بررسی همهٔ گزینه‌هاست. تقریبا هیچ آژانسی پیدا نمی‌کنید که همهٔ شرکت‌های هواپیمایی و هتل‌های جهان را پوشش بدهد. پس بهترین کار این است که چندین سایت مختلف را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نرخ را پیدا کنید. اما این کار بسیار زمان‌بر است و مقایسهٔ نتایج چندین سایت هم نه‌تنها ساده‌ نیست بلکه گیج‌کننده نیز هست. متاسرچ یا ابَرجست‌وجوگر راه‌حل این مشکل است. موتورجست‌وجوی متا مقایسهٔ چندین سایت را بسیار ساده می‌کند. شرکت‌هایی مثل اکسپدیا، کایاک، اربیتز و ویگو سالهاست که به این کار مشغولند. در ایران تنها شرکت بین‌المللی فعال، ویگو است.

 

آیا مناسب‌ترین نرخ لزوما همان ارزانترین نرخ است؟

همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، پاسخ منفی است. اگرچه ما همیشه دوست داریم هزینهٔ کمتری برای سفرمان صرف کنیم، اما گاهی شرایط ما اجازه نمی‌دهد که ارزان‌ترین نرخ را انتخاب کنیم. برای مثال اگر برای سفرمان محدودیت ساعتی خاصی داشته باشیم، تعدادی از گزینه‌ها حذف می‌شوند. پس قدم اول برای پیدا کردن ارزانترین نرخ بلیط هواپیما فیلترگذاری نتایج است. مثلا فقط جست‌وجو میان پروازهای غیرمستقیم یا فقط پروازهای مستقیم.

 

چند روز پیش از سفر بلیط هواپیما بخریم؟

قانون یکسانی نمی‌توان برای این مورد پیشنهاد کرد. اما به چند مورد می‌توان اشاره کرد:

  • نرخ بسیاری از پروازها با بازهٔ دوماهه باز می‌شوند. پس حدود ۵۰ روز پیش از سفر زمان مناسبی برای جست‌وجوست.
  • برای برخی مسیرها، بخصوص مسافت‌های طولانی مثل شهرهای کانادا، می‌توانید حتی ۵-۶ ماه قبل هم بلیط بخرید.
  • اگر برنامهٔ سفت و سختی برای سفرتان ندارید، ممکن است نرخ‌های باورنکردنی بلیط لحظهٔ آخری هم پیدا کنید.

راهنمای یافتن بلیط ارزان هواپیما؛ چگونه ارزان‌ترین نرخ هواپیما را پیدا کنیم؟

همهٔ تقویم‌ها را بررسی کنید!

نرخ‌گذاری بلیط هواپیما تحت تأثیر موارد زیادی قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین آن‌ها تعطیلات رسمی است. گاهی ممکن است در ایران رویداد خاصی در جریان نباشد. اما در همان تاریخ در کشوری دیگر تعطیلات رسمی یا نمایشگاه خاصی در جریان باشد. اطلاع نداشتن از این موارد ممکن است برای شما گران تمام شود! دو سایت time.ir و timeanddate.com می‌توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار بدهند.

البته گاهی هم توجه به تقویم مناسبت‌ها ممکن است برگ برندهٔ شما باشد. چون ممکن است تخفیف‌های ویژه‌ای را برای مناسبت‌های خاص پیدا کنید.

 

بزرگترین فرودگاه بهترین فرودگاه است؟

باز هم پاسخ منفی است. همیشه برای سفرتان همهٔ فرودگاه‌های مبدأ و مقصد را بررسی کنید. در ایران کمتر شهری است که چند فرودگاه داشته باشد. اما برخی از شهرهای توریستی مثل پاریس و لندن چند فرودگاه بین‌المللی دارند. اگر هتل‌تان را رزرو کرده‌اید یا منطقهٔ خاصی را در نظر دارید، فاصلهٔ فرودگاه‌ها تا هتل و دسترسی وسایل نقلیهٔ عمومی را بررسی کنید. گاهی هزینهٔ پرواز به فرودگاه‌های فرعی به مقدار قابل توجهی کمتر است.

 

۲۰ کیلو بار همراه؟ واقعا به آن نیاز دارید؟

اگر اهل سبک سفر کردن هستید، بخصوص در پرواز‌های داخل اروپا و داخل آمریکا، پرواز‌های ارزان زیادی پیدا می‌شوند که فقط اجازه دارید یک کیف دستی با خود داخل هواپیما ببرید. در این پرواز‌ها اگر کسی نیاز به بار اضافه داشته باشد هزینهٔ آن را جداگانه می‌پردازد. شرکت‌های هواپیمایی Vueling، Easyjet Ryanair و Wizzair جزو شرکت‌هایی هستند که پرواز بدون بار ارائه می‌کنند.

این بار اگر قصد سفر داشتید یک بار این نکته‌ها را مرور کنید. پیدا کردن ارزانترین نرخ بلیط هواپیما کار سختی نیست!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین