ساخت خانه مسکونی در مدار ماه

ساخت خانه مسکونی در مدار ماه

این بلوک محل سکونت خدمه سفینه‌ای خواهد بود که به مدار اطراف کره ماه پرواز خواهد کرد. اندازه آن شبیه یک آپارتمان کوچک خواهد بود و به جای فضاپیمای «اوریون» محل سکونت فضانوردان خواهد بود.
کد خبر: ۸۱۱۴۸
بازدید : ۸۸۷۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
ساخت خانه مسکونی در مدار ماه
 
ناسا قراردادی برای ساخت بلوک مسکونی در مدار کره ماه با شرکت «همکاری علمی مداری» Orbital Science Corporation به امضا رساند. ارزش این قرارداد ۱۸۷ میلیون دلار است که برای ساخت بلوک سرنشین‌دار در مدار کره ماه و ایستگاه فضای «Gateway» صرف خواهد شد.

طرح ساخت بلوک مسکونی و دزاین آن و بلوک لجستیکی ایستگاه مداری تا پایان سال جاری معرفی خواهد شد. این بلوک محل سکونت خدمه سفینه‌ای خواهد بود که به مدار اطراف کره ماه پرواز خواهد کرد. اندازه آن شبیه یک آپارتمان کوچک خواهد بود و به جای فضاپیمای «اوریون» محل سکونت فضانوردان خواهد بود. جزئیات دیگر پس از تأیید این طرح از سوی ناسا اعلام خواهد شد.

پیشتر اعلام شد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد پرواز‌های سرنشین‌دار به ماه را تا سال ۲۰۲۴ از سربگیرد. افزون بر آن، آمریکا قصد دارد ایستگاه مداری «Gateway» را بسازد و از شرکای ایستگاه بین‌المللی فضایی دعوت به همکاری می‌کند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین