قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

اما جنس عرضه در هفته‌های سپری شده از بهار با نوع تقاضای غالب همیشگی متفاوت است. در واقع جنس متفاوت عرضه‌کنندگان در بازار مسکن خرداد به این ترکیب سنی در فایل‌های فروشی موجود منجر شده است.
کد خبر: ۸۱۳۸۰
بازدید : ۴۸۵۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
بازار مسکن در آخرین ماه از فصل بهار شاهد پررنگ شدن حضور یک گروه خاص از فروشندگان بازار ملک است. به بررسی تازه‌ترین آپارتمان‌های فایل شده نزد بنگاه‌های ملکی نشان می‌دهد اغلب این آپارتمان‌ها کهنه‌ساز و حتی سهم قابل توجهی از آن‌ها آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت به بالا است.
 
در حالی که همواره بیشترین سهم معاملات ماهانه مسکن به لحاظ سن بنا مربوط به آپارتمان‌های کلیدنخورده تا پنج سال ساخت است، اما جنس عرضه در هفته‌های سپری شده از بهار با نوع تقاضای غالب همیشگی متفاوت است. در واقع جنس متفاوت عرضه‌کنندگان در بازار مسکن خرداد به این ترکیب سنی در فایل‌های فروشی موجود منجر شده است.

یک گروه از عرضه‌کنندگان آپارتمان فروشی در حال حاضر، سرمایه‌گذاران ملکی سال‌های ۹۶ و ۹۷ هستند که نقدینگی خود را در آن مقطع زمانی به ملک تبدیل کردند. آن‌ها تصور می‌کردند همچون دوره قبلی رکود - رونق، باید دست‌کم سه، چهار سال منتظر بمانند تا بتوانند با عایدی قابل قبول، ملک خود را به فروش بگذارند.
 
این در حالی است که وضعیت کنونی بازار مسکن با شرایط سال‌های گذشته تفاوت بنیادی دارد، به این ترتیب که بهار ۹۹ تورم ملکی در حالی دامنه‌دار شده که تقاضای مصرفی بازار مسکن را ترک کرده و تعداد معاملات تنزل زیادی نسبت به ماه‌های مشابه سال گذشته پیدا کرده است.
 
در واقع به‌رغم اینکه بازار مسکن هنوز وارد دوره رونق معاملات نشده، اما یک گروه از سرمایه‌گذاران ملکی درصدد فروش املاک خود برآمده‌اند. آن‌ها با مشاهده قیمت‌های پیشنهادی فروش بالا که عمدتا توسط سفته‌بازان در بازار مسکن مطرح شده است، با این تصور که می‌توانند عایدی قابل توجهی کسب کنند، قصد فروش و تبدیل دارایی کرده‌اند.

هر چند مشخص نیست در این شرایط بازار‌های جایگزین همچون ارز، طلا و بورس چه سرنوشتی خواهند داشت، اما برخی خریداران سرمایه‌ای ملک تصمیم به ترک این بازار گرفته‌اند. البته واسطه‌های ملکی معتقدند این افراد، سرمایه‌گذاران بزرگ و همیشگی بازار مسکن نیستند، بلکه افرادی هستند که نقدینگی محدود خود را در دوره اوج رونق معاملات به ملک تبدیل کردند و شاید این معامله، تنها خرید سرمایه‌ای ملک از سوی آن‌ها باشد که تا کنون انجام داده‌اند.
 
قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین