قیمت طلای ۱۸ عیار، نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

قیمت طلای ۱۸ عیار، نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

نرخ ارز، سکه، طلای ۱۸ عیار و دلار در بازار - قیمت طلا و سکه در بازار افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۷ میلیون ۶۷۰ هزار تومان قیمت خورد.
کد خبر: ۸۱۴۷۰
بازدید : ۶۳۰۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
طلای ۱۸ عیار، نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
 
فرادید|براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۷ میلیون ۶۹۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۷ میلیون ۳۵۰ هزار تومان معامله شد.

امروز هر قطعه نیم سکه بهار آزادی سه میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته دو میلیون ۸۰ هزار تومان قیمت خورد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۷۴۲ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۷۲۳ دلار قیمت خورد.


جدیدترین قیمت روز سکه و قیمت طلا در بازار

نوع قیمت روز معاملاتی گذشته قیمت معاملاتی امروز
مثقال طلا
۳۱,۹۸۰,۰۰۰
۳۲,۱۵۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۷,۳۸۲,۵۸۰
۷,۴۲۱,۸۲۰
سکه جدید
۷۶,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۹۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۷۳,۱۰۰,۰۰۰
۷۳,۵۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۳۷,۷۰۰,۰۰۰
۳۷,۸۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۲۰,۶۰۰،۰۰۰
۲۰,۸۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۱۰,۹۰۰،۰۰۰
۱۱,۰۰۰،۰۰۰
انس طلا
۱۷۳۱ دلار
۱۷۲۳دلار

 

قیمت سکه چه خواهد شد؟

 در بازار سکه، دیروز خرید‌ها بار دیگر افزایش یافت و این فلز گرانبها به کانال ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بازگشت. دیروز فلز گرانبهای داخلی ۶۰ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۷ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسید.

این افزایش پس از آن صورت گرفت که سکه در معاملات روز شنبه ۵۰ هزار تومان افت قیمت را به ثبت رسانده بود.

دیروز بازار‌های جهانی تعطیل بود و طلا نوسان خاصی نداشت، در نتیجه نوسانات سکه تحت‌تاثیر دلار بود.

دنیای اقتصاد علاوه بر این روایت از آخرین وضعیت بازار و قیمت سکه، در گزارشی دیگر نوشت: بازار طلا دیروز در پی تداوم کاهش ارزش پول ملی رکورد تازه‌ای بر جا گذاشت.

بهای هر سکه طرح جدید دیروز ۶۰ هزار تومان افزایش یافت و ضمن عبور از قله‌های قبلی در ارتفاع بی‌سابقه ۷ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان مستقر شد. سکه پنج‌شنبه هفته قبل هم در اثر پیشروی دلار و همچنین اوج‌گیری طلای جهانی، تا سطح ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پیش آمد، اما سرانجام طی روز گذشته بود که با یاری دلار و البته عقبگرد بورس به سطح بی‌سابقه جدیدی دست یافت.

به نظر می‌رسد برای پیش‌بینی روند آتی این بازار باید رقابت سکه را با بورس رصد کرد. در کنار عبور دلار از سقف ذهنی ۱۸ هزار تومان، انتظار برای رکوردشکنی طلای جهانی هم محرک سکه در این هفته به حساب می‌آید.
 

چشم‌انداز تورمی صعود

هر اونس طلا هفته قبل ضمن صعود ۷/ ۲ درصدی تا سطح ۱۷۳۱ دلاری بالا رفت. طلا از ۱۰ آوریل چنین رشدی را تجربه نکرده بود. علائمی از شروع موج دوم کرونا و هشدار‌های ریاست فدرال رزرو در مورد تعمیق رکود را باید از عوامل اصلی جهش طلا دانست.

فدرال رزرو اعلام کرد نرخ بهره تا سال ۲۰۲۲ حدود صفر باقی خواهد ماند، اما پیش‌بینی ثبت سنگین‌ترین سقوط اقتصاد آمریکا از جنگ جهانی دوم (۵/ ۶ درصد) توام با تزریق مضاعف پول از محل خرید اوراق قرضه، دلار را تضعیف و از طلا حمایت کرد.

طبق نظرسنجی سایت کیتکو ۷۱ درصد از تحلیلگران با اتکا به بسط پولی توسط بانک‌های مرکزی انتظار دارند طلا در هفته پیش رو افزایشی عمل کند. مخالفان رشد، کاهش جریان اطلاعات در هفته پیش رو را عامل ثبات اونس می‌دانند.
 

نرخ دلار و یورو در صرافی ملی امروز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۳۰ تومان افزایش نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۷ هزار و ۸۸۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۷ هزار  ۶۲۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو هم در صرافی‌ها ۱۳۰ تومان افزایش یافت و ۱۹ هزار ۸۸۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۹ هزار ۵۲۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
 
نوع ارز نرخ خرید نرخ فروش
یورو
۱۹۵۲۰۰
۱۹۸۸۰۰
دلار
۱۷۶۲۰۰
۱۷۸۸۰۰
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین