ساخت "افشانه" خوددرمانی کرونا

ساخت "افشانه" خوددرمانی کرونا

در افشانه اختراع شده از داروی آزمایشی استفاده می‌کند که هنگام استنشاق، وارد ریه‌های بیمار می‌شود و به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد تا با عفونت کرونایی مبارزه کند.
کد خبر: ۸۱۶۴۳
بازدید : ۸۶۷۳
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
ساخت
 
دانشمندان بریتانیایی از دانشگاه ساوتهمپتون یک افشانه برای خود درمانی افراد مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا ساخته اند.

افشانه جدید برای مراحل درمانی در مراحل اولیه ابتلا به این بیماری وحشتناک در نظر گرفته شده است. به گفته سازندگان اگر درمان کووید ـ. ۱۹ به موقع شروع شود، می‌توان از جدی‌ترین عوارض این بیماری از جمله مرگ جلوگیری کرد.

در افشانه اختراع شده از داروی آزمایشی استفاده می‌کند که هنگام استنشاق، وارد ریه‌های بیمار می‌شود و به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد تا با عفونت کرونایی مبارزه کند. دانشمندان توضیح دادند که در این دارو از ماده‌ای به نام SNG-۰۰۱ استفاده می‌شود که از ذرات کوچکی تشکیل شده که می‌توانند به درون ریه‌ها نفوذ کند.

در چارچوب تحقیقات دانشمندان، این افشانه در طی ۷۲ ساعت اول پس از ظاهر شدن اولین علائم ابتلا به ویروس کرونا، به بیماران داده می‌شود.

در حال حاضر، چندین شرکت در کشور‌های مختلف از جمله در روسیه، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و چین در حال تولید واکسن بر علیه کرونا ویروس هستند. از جمله شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی Moderna قصد دارد در ماه ژوئیه به آزمایش‌های واکسن کرونا روی انسان روی آورد.
 
یک شرکت آمریکایی دیگر به نام نوواکس، که از کمک بیل گیتس میلیاردر معروف برخوردار است، از آغاز آزمایش‌های بالینی یک واکسن جدید علیه کرونا روی انسان در ماه مه گذشته خبر داده بود.

طبق آخرین آمار منتشره توسط دانشگاه جان هاپکینز، بیش از ۸.۶ میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری همه گیر مبتلا شده و بیش از ۴۵۸ هزار نفر از مبتلایان به این بیماری هولناک جان باخته اند.. تا به حال بیش از ۴.۲ میلیون نفر از بیمارن کرونایی درمان شده اند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین