کاندیدا‌های احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰
بخش دوم

کاندیدا‌های احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰

تنور انتخابات در ماه‌های آینده داغ‌تر خواهد شد و دو جناح برنامه‌های انتخاباتی خود را ارائه خواهند کرد. البته برخی چهره‌ها از سوی رسانه‌های نزدیک به دو جناح معرفی می‌شوند که به احتمال فراوان نامزد‌های نهایی از میان این چهره‌ها انتخاب خواهند شد. اما حزب اعتدال و توسعه (میانه روها) که از چهره‌های ارشد دولت روحانی تشکیل شده است، خود را مستقل از دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا می‌دانند. به نظر می‌رسد که میانه رو‌ها مستقل از این دو جناح کاندیدای خود را برای انتخابات پیش رو معرفی کنند.
کد خبر: ۸۱۷۳۶
بازدید : ۵۸۸۲
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کاندیدا‌های احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰|بخش دوم|
 
فرادید| خرداد سال ۱۴۰۰ هشتمین رئیس جمهور انتخاب می‌شود، اما اینکه پیروز چه کسی و از کدام جناح است به یک سال صبر نیاز دارد و باید اتفاقات ریز و رشد انتخاباتی را رصد کرد. در نهایت صندوق‌های رای مشخص می‌کند که چه کسی دولت سیزدهم را تشکیل دهد.

به گزارش فرادید، دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب که میدان دار انتخابات‌های گذشته بوده اند، تا این لحظه چراغ خاموش حرکت کرده اند. آن‌ها تاکنون جزئیاتی از فعالیت‌ها و جلسات خود منتشر نکرده اند. در این میان اردوگاه اصلاح طلبان که برنامه خاصی برای انتخابات مجلس یازدهم ارائه نکرد، به نظر می‌رسد در انتخابات ریاست جمهوری وارد عرصه شود.  

در طرف مقابل اصولگرایان که فاتح مجلس یازدهم شدند و توانستند اکثریت این مجلس را تشکیل دهند، احتمالا بدشان نمی‌آید که یک دست قوه مقننه و مجریه را در دست بگیرند. در این راستا برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که جلساتی هم در این رابطه تشکیل شده، اما تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.  

با این وجود تنور انتخابات در ماه‌های آینده داغ‌تر خواهد شد و دو جناح برنامه‌های انتخاباتی خود را ارائه خواهند کرد. البته برخی چهره‌ها از سوی رسانه‌های نزدیک به دو جناح معرفی می‌شوند که به احتمال فراوان نامزد‌های نهایی از میان این چهره‌ها انتخاب خواهند شد.  

اما حزب اعتدال و توسعه (میانه روها) که از چهره‌های ارشد دولت روحانی تشکیل شده است، خود را مستقل از دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا می‌دانند. به نظر می‌رسد که میانه رو‌ها مستقل از این دو جناح کاندیدای خود را برای انتخابات پیش رو معرفی کنند.
 
کاندیدا‌های احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰|بخش دوم|

محمد باقر قالیباف همچنان در انتظار پاستور

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین