کرونای هزار چهره

کرونای هزار چهره

برخی از افراد آلوده علائم خفیف دارند، برخی هفته‌ها در رختخواب می‌گذرانند و بعد از بهبودی باز هم علائم را دارند. برخی به بیمارستان می‌روند. برخی به اکسیژن احتیاج دارند.
کد خبر: ۸۱۷۵۳
بازدید : ۴۶۳۲
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کرونای هزار چهره
 
پزشک آمریکایی دکتر انتونی فوچی در مقاله‌ای اعلام کرد: وی در طی ۴۰ سال گذشته با شیوع بیماری‌های ویروسی مقابله کرده است. اما تا کنون یک ویروس واحد را ندیده ام که، بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از افراد آلوده هیچ علامتی نداشته باشند. "

به گفته وی، این تنها یکی از مشاهدات گیج کننده کرونا است. این متخصص بیماری‌های عفونی تأکید کرد: برخی از افراد آلوده علائم خفیف دارند، برخی هفته‌ها در رختخواب می‌گذرانند و بعد از بهبودی باز هم علائم را دارند. برخی به بیمارستان می‌روند. برخی به اکسیژن احتیاج دارند.

وی گفت، با توجه به اشکال مختلف روند بیماری، تعدادی از هموطنان عدم رفتار مسئولانه در محیط خارج از خانه را نشان می‌دهند، زیرا ممکن است ناقل باشند.

فوچی با اشاره به اوضاع در ایالات متحده، خاطرنشان کرد که در ایالت‌های فلوریدا، تگزاس، آریزونا، افزایش تعداد موارد شناسایی شده کرونا وجود دارد. وی تأکید کرد: دو هفته آینده برای مقابله با این بیماری برای مسئولان بسیار مهم خواهد بود. وی در عین حال از وضعیت اپیدمیولوژیک ناهمگون در کشور سخن گفت.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین