زندگی مردم در اردبیل مختل شد

زندگی مردم در اردبیل مختل شد

سرعت وزش باد در مناطقی از استان اردبیل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسید تا زندگی عادی را برای شهروندان اردبیلی با اختلال روبرو کند.
کد خبر: ۸۱۸۳
بازدید : ۱۰۱۳
۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹
سرعت وزش باد در مناطقی از استان اردبیل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسید تا زندگی عادی را برای شهروندان اردبیلی با اختلال روبرو کند.
 
شهروندان اردبیلی که از پنجشنبه هفته گذشته با ورود سامانه بارشی شاهد وقوع تندبادهایی با سرعت ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت بودند، از روز شنبه با خروج این سامانه شدت یافتن وزش باد را نظاره گر هستند.
 
بطوریکه از دیروز سرعت وزش باد در بخش هایی از این استان بویژه در مناطق مرکزی شدت یافته و امروز در بالاترین حد به بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.
 
این روند که هم اکنون نیز مناطق مرکزی استان اردبیل را تحت تاثیر قرار داده موجب اختلال در زندگی روزمره و عادی مردم شده و خساراتی را به اماکن عمومی و نیز به شهروندان وارد آورده است.
 
تندباد علاوه بر این موجب قطع برق، ارتباطات تلفنی و اینترنتی و... شده و بخشهایی از مناطق شهری اردبیل در حال حاضر با قطع و وصل مکرر برق روبرو است.
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در این خصوص طی تاکید کرد که امروز مناطق مرکزی استان تحت تاثیر تندباد بوده و بیشترین سرعت باد نیز در این منطقه و در مرکز استان ثبت شده است.
 
علی دولتی مهر تاکید کرد که بیشترین سرعت وزش باد در استان ساعاتی پیش در اردبیل و با سرعت ۲۷ متر برثانیه معادل ۹۷.۲ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.
 
وی این سرعت را لحظه ای خواند و یادآور شد که در سایر مناطق مرکزی نیز شاهد پدیده تندباد هستیم که براساس آن در سرعین سرعت وزش باد امروز به ۶۰ کیلومتر در ساعت و در شهرستان نمین و منطقه فرودگاه به ۵۴ کیلومتر در ساعت رسیده است.
 
مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به وزش باد با سرعت ۳۶ کیلومتر در ساعت در شهرستان نیر متذکر شد: تندباد و وزش باد در این استان و دربیشتر مناطق مرکزی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.
 
وی با اشاره به آغاز پدیده تندباد از روز پنجشنبه هفته گذشته تصریح کرد: البته براساس پیش بینی ها امروز ساکنان مناطق مرکزی بالاترین سرعت را تجربه می کنند که این روند در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.
 
دولتی مهر با اشاره به همراه بودن گرد و خاک با پدیدیه تندباد تاکید کرد که امروز شاهد گرد و خاک در اردبیل بودیم.
 
وی در خصوص احتمال بارش برف و باران طی روزهای در این استان عنوان کرد: در طول این هفته بارش برف و باران نخواهیم داشت، ضمن اینکه روند افزایش دما را شاهد خواهیم بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین