انتشار ویدئو از تحولات ۱۰ ساله خورشید

انتشار ویدئو از تحولات ۱۰ ساله خورشید

اولین تصویر ویدئوی ناسا، خورشید را در روز دوم ژوئن سال ۲۰۱۰ و آخرین تصویر نیز این ستاره کهکشان راه شیری را در روز اول ژوئن سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.
کد خبر: ۸۲۰۳۱
بازدید : ۸۹۲۶
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
انتشار ویدئو از تحولات ۱۰ ساله خورشید
 
ناسا با استفاده از تصاویری که از سال ۲۰۱۰ میلادی از خورشید گرفته شده ویدئویی یک ساعته منتشر کرده است که یک دهه از تحولات بر سطح این ستاره کهکشان راه شیری را نشان می‌دهد. این ویدئوی یک ساعته از نظر زمانی فشرده شده و در نتیجه هر ثانیه از آن یک روز از خورشید را نشان می‌دهد.

در ویدئوی اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) از ۴۲۵ میلیون عکسی که با وضوح بالا از خورشید گرفته شده استفاده شده است. این عکس‌ها را «رصدخانه پویایی شناسی خورشید» (solar dynamics observatory) به ثبت رسانده است. بنا به اعلام ناسا ثبت این عکس‌ها به «اکتشاف‌های بی شمار درباره عملکرد خورشید» کمک کرد.

این ویدئوی یک ساعته فراز و نشیب‌های فعالیت خورشید در یک چرخه خورشیدی (Solar cycle) را نشان می‌دهد. اولین تصویر ویدئوی ناسا، خورشید را در روز دوم ژوئن سال ۲۰۱۰ و آخرین تصویر نیز این ستاره کهکشان راه شیری را در روز اول ژوئن سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.

یکی از لحظات جالب این ویدئو تصاویری است که خورشید را در روز پنجم ژوئن سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد. در این روز سیاره زهره از مقابل خورشید عبور کرد، رویدادی که تا سال ۲۱۱۷ میلادی دیگر تکرار نخواهد شد.

یکی دیگر از لحظات قابل توجه ویدئوی ناسا هنگام عبور کره زمین و کره ماه از مقابل خورشید روی می‌دهد. تصاویر ویدئو در این لحظات سیاه است.
 
منبع: یورو نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین