نرخ ارز، دلار، یورو، سکه و طلا در بازار امروز شنبه ۲۸ تیر ۹۹/ عبور سکه از ۱۱ میلیون تومان!

نرخ ارز، دلار، یورو، سکه و طلا در بازار امروز شنبه ۲۸ تیر ۹۹/ عبور سکه از ۱۱ میلیون تومان!

نرخ سکه، طلای ۱۸ عیار در بازار - قیمت طلا و سکه در بازار افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون ۵۰ هزار تومان قیمت خورد.
کد خبر: ۸۲۵۷۲
بازدید : ۵۶۲۸
۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

نرخ ارز، دلار،یورو، سکه و طلا در بازار امروز شنبه ۲۸ تیر ۹۹

فرادیدبراساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۱۱ میلیون ۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۰ میلیون ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.


هر قطعه نیم سکه بهار آزادی پنج میلیون ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه با ۶۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته سه میلیون ۲۵۰ تومان قیمت خورد. 

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۸۱۰ دلار قیمت خورد.
 

جدیترین قیمت روز سکه، طلا، دلار و یورو در بازار

نوع قیمت روز معاملاتی گذشته قیمت معاملاتی امروز
مثقال طلا
۴۴,۳۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۱۰,۲۳۸,۱۹۰
۱۰,۵۰۳,۶۷۰
سکه جدید
۱۰۷,۵۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۵۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۱۰۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۵۴,۱۰۰،۰۰۰
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۳۱,۹۰۰,۰۰۰
۳۲,۵۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۱۷,۵۰۰,۰۰۰
۱۷,۷۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۸۰۷دلار
۱۸۱۰دلار
 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

براساس نرخ‌های اعلام شده قیمت دلار امروز در صرافی ملی نسبت به روز گذشته تغییری نداشت. قیمت خرید دلار آمریکا ۲۲,۳۰۰ (بیست و دو هزار و سیصد تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۳,۱۰۰ (بیست و سه هزار و صد تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۴,۶۰۰ (بیست و چهار هزار و ششصد تومان) و قیمت فروش یورو ۲۵,۴۰۰ (بیست و پنج هزار و چهارصد تومان) است.
 
۳ سیگنال مهم برای بازار ارز؛ آینده بازار ارز در ایران
به گزارش تجارت نیوز، در پایان هفته‌ای که گذشته سه سیگنال مهم برای بازار ارز از سوی مسئولان داده شد.
 
سیگنال اول را وزارت صنعت و بانک مرکزی با ارسال پیامک به واردکنندگان داده‌اند.

بسیاری از واردکنندگانی که در صف تخصیص ارز برای واردات کالا و ترخیص کالاهایشان از گمرک بوده‌اند؛ پیامکی با این مضمون دریافت کرده‌اند: «درخواست تخصیص ارز ثبت سفارش تائید شد و تا تاریخ ۹۹.۵.۷ مهلت تامین ارز دارد. امکان استفاده از پروانه‌های صادراتی نیز تا تاریخ مذکور تمدید گردید. مقتضی است نسبت به تامین ارز و ترخیص کالا اقدام فرمایید. این مهلت تمدید نخواهد شد.»

یعنی با با تخصیص ارز واردکنندگان و امکان استفاده از پروانه‌های صادراتی تا تاریخ هفتم مرداد ۱۳۹۹ از سوی سامانه جامع تجارت ایران موافقت شده است که از این اقدام با عنوان «گشایش در تخصیص ارز و واردات کالا» در خبر‌ها آمده است.

سیگنال دیگر را سخنگوی وزارت امور خارجه کشور داده است؛ سید عباس موسوی بعد از ظهر دو روز قبل گفت: پول بلوکه شده نفت ایران از سوی کره جنوبی به ارزش هفت میلیارد دلار پس گرفته می‌شود.

رئیس‌جمهور نیز دیشب با دادن دستور به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اجرای دستورالعمل جدید نحوه برگشت ارز‌های صادرکنندگان، سومین سیگنال را راهی بازار ارز کرد.

حسن روحانی روز جمعه پس از دریافت گزارش دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی از روند بازار ارز و نحوه برگشت ارز صادرکنندگان، تأکید کرد که اجرای دقیق و جدی دستورالعمل جدید نحوه برگشت ارز‌های صادرکنندگان، ضروری است.

این در حالی است که صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات خود درباره تعهدات ایفا نشده سال‌های ۹۷ و ۹۸ تنها تا روز ۳۱ تیرماه یعنی چهار روز دیگر فرصت دارند.

به نظر می‌رسد این سیگنال‌ها از احتمال کاهش قیمت دلار در روز‌های آینده حکایت می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین