نرخ ارز، یورو، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۱ مرداد ۹۹

نرخ ارز، یورو، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۱ مرداد ۹۹

نرخ سکه، طلای ۱۸ عیار در بازار - قیمت طلا و سکه در بازار کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون ۸هزار تومان قیمت خورد.
کد خبر: ۸۲۷۴۷
بازدید : ۶۶۰۵
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

نرخ ارز، یورو، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۱ مرداد ۹۹

فرادید|براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۱۰ میلیون ۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۹ میلیون ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.


هر قطعه نیم سکه بهار آزادی پنج میلیون ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته سه میلیون ۱۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم نهصد و ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۸۵۰ دلار قیمت خورد.
 

جدیترین قیمت روز سکه، طلا، دلار و یورو در بازار

نوع قیمت روز معاملاتی گذشته قیمت معاملاتی امروز
مثقال طلا
۴۳,۰۵۰,۰۰۰
۴۰,۶۰۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۹,۹۳۸,۰۹۰
۹,۳۷۲,۵۰۰
سکه جدید
۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۰,۵۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۹۹,۰۰۰,۰۰۰
۹۴,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۵۶,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۳۳,۰۰۰,۰۰۰
۳۱,۳۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۱۷,۹۰۰،۰۰۰
۱۷,۰۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۸۱۱دلار
۱۸۵۰دلار
 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

براساس نرخ‌های اعلام شده قیمت دلار امروز در صرافی ملی نسبت به روز گذشته پایین آمد. قیمت خرید دلار آمریکا ۱۹,۶۵۰ (نوزده هزار و ششصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۰,۳۵۰ (بیست هزار و سیصد و پنجاه تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۲,۶۵۰ (بیست و دو هزار و ششصد و پنجاه تومان) و قیمت فروش یورو ۲۳,۳۵۰ (بیست و سه هزار و سیصد و پنجاه تومان) است.
 

پیش‌بینی قیمت دلار، طلای ۱۸ عیار و سکه در هفته اول مرداد ۹۹

دلار که تا همین دو روز پیش از نوک قله ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان با تبختر برایمان دست تکان می‌داد، ظرف ۴۸ ساعت گذشته حدود چهار هزار تومان ارزان شد و هنوز این شانس بزرگ را داریم که شاهد عقب‌نشینی دلار تا ۱۸ هزار تومان باشیم. همه‌چیز به شرافت صادرکنندگان و بازرگانانی بستگی دارد که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ کالا‌های ایرانی را در سایر کشور‌ها به‌فروش رسانده بودند، اما هنوز تکلیف پول حاصل از فروش آن‌ها را روشن نکرده‌اند. داریم درباره ۲۷ میلیارد دلار پول حرف می‌زنیم. مهلت قانونی تعیین تکلیف این پول اول مرداد ماه به پایان می‌رسد و اگر این دسته از هموطنانمان تصمیم بگیرند در قبال دولت و ملت مسئولیت‌پذیر باشند، شاهد موج عظیمی از عرضه در سامانه نیما خواهیم بود. نتیجه این اتفاق ریزش فوری قیمت دلار و یورو و سقوط نرخ طلا و سکه خواهد بود.

در حالت خوشبینانه با افزایش عرضه ارز در سامانه نیما، قیمت خرید و فروش دلار بین صادرکننده‌ها و واردکننده‌ها در محدوده ۱۸ هزار تومان قرار می‌گیرد. در صورت وقوع چنین احتمالی می‌توان توقع داشت با توجه به انس هزار و ۸۲۰ دلاری، ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۷۹۰ هزار تومان پایین بیاید. همچنین کاهش قیمت تا ۷۵۰ هزار تومان محتمل است. کاهش قیمت طلای ۱۸ عیار در کنار کاهش قیمت دلار، ارزش واقعی سکه را به هشت میلیون تومان می‌رساند و اگر حباب فعلی ۵۰۰ هزار تومانی را هم در نظر بگیریم باید چشم‌انتظار رسیده قیمت سکه به محدوده هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشیم.

اگر با وجود عرضه گسترده ارز در سامانه نیما، قیمت دلار حاضر نشود مرز روانی ۲۰ هزار تومان را ترک کند، باز هم می‌توان کاهش قیمت طلای ۱۸ عیار را تا ۸۸۰ هزار تومان توقع داشت. اگر انس جهانی در همان محدوده هزار و ۸۲۰ دلار باقی بماند و گران‌تر نشود، ارزش سکه بالای ۹ میلیون تومان و نهایتا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین