یک دلیل جالب برای چاقی زنان

یک دلیل جالب برای چاقی زنان

مشخص شد که زنان غیر متاهل از جمله مجرد، بیوه و مطلقه که تنها زندگی می‌کنند و با دیگران ارتباط کمی دارند، به طور متوسط ​​، بزرگترین اندازه کمر و باسن را دارند.
کد خبر: ۸۳۱۴۰
بازدید : ۹۲۵۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
یک دلیل جالب برای چاقی زنان
 
دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا به این نتیجه رسیده اند که زنان در صورت داشتن ارتباطات و روابط اجتماعی اندک، سریعتر از مردان اضافه وزن پیدا می‌کنند. نتایج این تحقیق دانشمندان در مجله علمی بین المللی PLOS One منتشر شده است

خاطرنشان می‌شود که این کارشناسان تماس‌های اجتماعی ۲۸.۲۳۸ نفر و رابطه آن‌ها با وزن بدن، اندازه دور کمر و چاقی عمومی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند.

مشخص شد که زنان غیر متاهل از جمله مجرد، بیوه و مطلقه که تنها زندگی می‌کنند و با دیگران ارتباط کمی دارند، به طور متوسط ​​، بزرگترین اندازه کمر و باسن را دارند. وضع در بین مردان، برعکس است: مردان متاهل و دارای تماس‌های اجتماعی زیاد بیشتر از افراد مجرد مستعد چاقی هستند.

چندی پیش یک متخصص تغذیه در روسیه به نام میخائیل گینزبورگ درباره عواقب ناگوار چاقی هشدار داد. وی معتقد است که اضافه وزن باعث فشار خون بالا و دیابت می‌شود. این متخصص می‌گوید با داشتن رژیم غذایی نادرست و یک سبک زندگی بی تحرک، کیفیت زندگی و مدت زمان آن نیز ۱۰-۱۵ سال کاهش می‌یابد.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه