جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر کیست؟

جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر کیست؟

"جمشید شارمهد" متولد سوم فروردین ۱۳۳۴، در تهران در یک خانواده ایرانی و آلمانی به دنیا آمد و تحصیلات پیش‌دانشگاهی خود را به تناوب در کشور‌های ایران و آلمان به پایان رساند. در سال ۱۹۸۳ میلادی در اواخر دوران جنگ ایران و برای آخرین بار به‌همراه همسر و فرزند یک‌ساله خود به آلمان مهاجرت کرد. سال ۲۰۰۳ میلادی (۱۳۸۲شمسی) به آمریکا مهاجرت می‌کند. او با اقامت در لس‌آنجلس به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ایرانیان در آمریکا با گروه "انجمن پادشاهی ایران" آشنا می‌شود و با این گروهک وارد ارتباط می‌شود و ازاین‌رو همکاری خود را با تلویزیون ماهواره‌ای این گروه و مدیر آن، فرود فولادوند، آغاز می‌کند.
کد خبر: ۸۳۱۵۴
بازدید : ۵۹۹۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر کیست؟
 
فرادید| وزارت اطلاعات روز گذشته طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که "جمشید شارمهد" سرگرده گروهک تروریستی "تندر" را دستگیرد کرده است. اما هنوز به صورت دقیق مشخص نشده جشمید شارمهد در کدام منطقه از کشور بازداشت شده است. در طرف مقابل آمریکایی‌ها مدعی شده اند که شارمهد در خارج از ایران بازداشت شده، اما علوی وزیر اطلاعات این ادعا را رد کرده است.

به گزارش فرادید، "جمشید شارمهد" متولد ۳ فروردین ۱۳۳۴ در  تهران است و براساس برخی گزارش‌های غیر رسمی، پس از پایان جنگ تحمیلی به آلمان مهاجرت می‌کند و پس از آن به همراه همسر و دو فرزند خود به لس آنجلس آمریکا می‌رود تا گروهک انجمن پادشاهی و رسانه تروریستی تندر را هدایت کند. 

او در طول ۱۴ سال گذشته به عنوان فرد تصمیم ساز در گروهک پادشاهی ایران (انجمن) و رسانه این گروهک به نام تندر فعالیت داشته است.
 
شارمهد مسئولیت برخی حوداث تروریستی در اواخر دهه ۸۰ در ایران را همان موقع بر برعهده گرفته بود.  

در نهایت وزارت اطلاعات روز شنبه ۱۱ مردادماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی عملیاتی پیچیده "جمشید شارمهد" سرکرده گروهک تروریستی تندر در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان قرار گرفته است. "

پس از دستگیری "جمشید شارمهد" برخی از رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که شارمهد در خارج از ایران بازداشت شده است، اما وزیر اطلاعات این موضوع را رد کرده است.

علوی گفته که " آمریکایی‌ها هنوز خیال می‌کنند که او در خارج از کشور است و این عکس‌ها مربوط به خارج از کشور است و انشاالله در آینده نزدیک به همه چیز واقف می‌شوند. " البته روزنامه جوان در گزارشی که روز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه منتشر کرده، مدعی شده که شارمهد در تاجیکستان بازداشت شده است.

روزنامه جوان منبع این اطلاعات را منتشر نکرده، اما نوشته است که براساس اطلاعات رسیده،  او (جمشید شارمهد) جمعه ۱۰ مرداد ۹۹ به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) در تاجیکستان دستگیر شده است.

براساس گفته‌های وزیر اطلاعات جمشید شارمهد به ۲۷ اقدام تروریستی متهم است. او گفته همه این اقدامات تروریستی خنثی شده است.

جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر کیست؟

چگونگی تشکیل گروهک تندر ؛ جمشید شارمهد کیست؟

تندر نام رسانه گروهک "انجمن پادشاهی ایران" در لس‌آنجلس در جنوب ایالت کالیفرنیای آمریکاست. این رسانه که به گفته وزارت اطلاعات یک گروهک تروریستی است در سال ۱۳۸۳ ازسوی فردی به‌نام "فتح‌الله منوچهری" ملقب به "فرود فولادوند" تشکیل شد. این فرد هدف خود را از تشکیل این گروهک براندازی نظام جمهوری اسلامی ظرف مدت یک سال اعلام کرد.

شبکه تلویزیونی معاند "Your TV" که متعلق به فرود فولادوند است، مسئول تبلیغات و انتشار مواضع این گروهک است. سرکرده این گروهک تروریستی در سال ۱۳۸۵ ناپدید شد و کسی از سرنوشت او اطلاع دقیقی ندارد. تنها دختر او مدعی شده است که پدرش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین (اسرائیل) به‌سر می‌برد.

پس از ناپدیدشدن فرود فولادوند فرد دیگری به‌نام "جمشید شارمهد" به‌عنوان مسئول این گروهک معرفی شد.

"جمشید شارمهد" متولد سوم فروردین ۱۳۳۴، در تهران در یک خانواده ایرانی و آلمانی به دنیا آمد و تحصیلات پیش‌دانشگاهی خود را به تناوب در کشور‌های ایران و آلمان به پایان رساند. در سال ۱۹۸۳ میلادی در اواخر دوران جنگ ایران و برای آخرین بار به‌همراه همسر و فرزند یک‌ساله خود به آلمان مهاجرت کرد. سال ۲۰۰۳ میلادی (۱۳۸۲شمسی) به آمریکا مهاجرت می‌کند.

او با اقامت در لس‌آنجلس به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ایرانیان در آمریکا با گروه "انجمن پادشاهی ایران" آشنا می‌شود و با این گروهک وارد ارتباط می‌شود و ازاین‌رو همکاری خود را با تلویزیون ماهواره‌ای این گروه و مدیر آن، فرود فولادوند، آغاز می‌کند. جمشید شارمهد در سال ۲۰۰۴ میلادی با استفاده از تجربیات حرفه‌ای خود در زمینه اینترنت، تارنمای تندر-دات-ارگ را به‌عنوان ارگان سیاسی و تبلیغاتی این گروهک راه‌اندازی می‌کند. شارمهد در سال ۲۰۰۷ میلادی به‌همراه دوستان خود در لس‌آنجلس "رادیو تندر" را راه‌اندازی می‌کنند.
 

اقدامات ترویستی گروهک تندر 

براساس گزارش های منتشر شده از سوی نهادهای امنیتی، نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ در شیراز صورت پذیرفت که طی آن، عوامل این گروهک با کارگذاشتن یک بمب ۸ پوندی در میان عزاداران حسینۀ شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به‌شهادت‌رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شدند.

در اقدامی دیگر تروریست‌ها که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیتشان لو رفته و توسط نیرو‌های امنیتی دستگیر می‌شوند.
 
دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در حرم حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت، که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محمولۀ انفجاری به حرم حضرت امام (ره) نشد و بمب را در مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن ۸ تن از هم‌وطنان مجروح شدند.

انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴ دی ۱۳۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است.
 
برخی مقامات اعلام کرده اند که این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت.

گروهک تروریستی تندر طی برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توسط سرویس‌های اطلاعاتی غربی به‌دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسول‌گری روسیه در رشت نیز بود، اما با هوشیاری نیرو‌های امنیتی موفقیتی به دست نیاورد.
 
از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه (س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز عقیم ماند و اجرایی نگردید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین