پیش‌بینی پایان کرونا

پیش‌بینی پایان کرونا

کشور‌های پیشرفته می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۱ بر این ویروس پیروز شوند؛ و باقی جهان بطور نهایی تا پایان سال ۲۰۲۲ از شر این بیماری خلاص خواهند شد.
کد خبر: ۸۳۴۷۴
بازدید : ۵۳۲۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
پیش‌بینی پایان کرونا
 
بیل گیتس اعلام کرد که در بعضی از کشور‌ها ممکن است پاندمی کووید تا آخر سال ۲۰۲۱ به پایان برسد. ضرر اقتصادی پاندمی کرونا تریلیون دلار بوده است، اما باید به سیر ساخت واکسن ضد کرونا نیز توجه نمود.

کشور‌های پیشرفته می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۱ بر این ویروس پیروز شوند؛ و باقی جهان بطور نهایی تا پایان سال ۲۰۲۲ از شر این بیماری خلاص خواهند شد. در جهان دو واکسن در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. در روسیه و چین با شدت تمام روی ساخت واکسن ضد کرونا کار می‌کنند.

بیل گیتس اعلام نمود که برای بنیاد بیل و بنیاد طبی گیتس ۴ تا ۵ ماه وقت برای تست واکسن و جستجوی عوارض جانبی واکسن وقت لازم خواهد بود. بیل گیتس گفت که اکثر تست‌های انجام شده در آمریکا بیفایده بودند. انجام این تست‌ها زمان زیادی می‌برد و تعداد محدودی از شهروندان می‌توانند از آن‌ها برخوردار شوند.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود. حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آن‌ها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-۱۹ گذاشت.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین