۹ مسیر پروازی که از کرونا جان سالم به در بردند!

۹ مسیر پروازی که از کرونا جان سالم به در بردند!

برای مقاصدی مانند مادرید و میلان نیز مذاکراتی صورت گرفته و به زودی پرواز‌های مسافری به کشور‌های اسپانیا و ایتالیا نیز انجام می‌شود که البته پرواز مادرید به زودی انجام شده و برای پرواز میلان نیز مذاکرات به مراحل نهایی رسیده و تاریخ اول سپتامبر یعنی ۱۰ مهر ماه اعلام شده است.
کد خبر: ۸۳۸۳۶
بازدید : ۵۷۸۸
۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
۹ مسیر پروازی که از کرونا جان سالم به در بردند!
 
با توجه به مذاکرات صورت گرفته بین ایران و کشور‌های مختلف برای از سرگیری پرواز‌های خارجی، ۹ مقصد قطعی وجود دارد که پرواز‌های مسافری توسط ایرلاین‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود و دو مقصد دیگر نیز به زودی به جمع این کشور‌ها اضافه می‌شود.

در پی شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی کشور‌های مختلف به روی یکدیگر، طی ماه‌های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشور‌های مختلف برای از سرگیری روابط تجاری و سفر‌های زمینی، ریلی، هوایی و دریایی آغاز شد و مقامات کشور‌های مختلف با تدوین پروتکل‌های مشترک با از سرگیری سفر‌ها و روابط تجاری موافقت کردند.

در این راستا پرواز‌های مسافری بین کشور‌های مختلف نیز مشمول تدوین و اجرای این پروتکل‌های مشترک شد و بر این اساس ایران پرواز‌های خارجی خود را البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۹ مقصد مختلف انجام می‌دهد.

گرچه در این میان پرواز‌های ایران و ترکیه با هاله‌ای از ابهام مواجه شده و با وجود تایید چند باره مسئولان هواپیمایی ترکیه، پرواز‌های مسافری در این مسیر لغو شده‌اند و مشخص نیست چه زمانی مجددا از سر گرفته می‌شوند.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی - درباره‌ی آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی ایران به ایسنا گفت: پرواز‌های خارجی ایران به مقاصدی مانند پاریس، لندن، منچستر، آمستردام، وین، دبی، دوحه، بانکوک و کوآلالامپور انجام می‌شود و مسافران می‌توانند پرواز‌های خود را در این مسیر و بر اساس شرایط و پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی این کشور‌ها برنامه‌ریزی کنند.

وی با اشاره به این‌که پرواز‌های برنامه‌ای اعلام شده از طریق ایرلاین‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود، اظهار کرد: برای مقاصدی مانند مادرید و میلان نیز مذاکراتی صورت گرفته و به زودی پرواز‌های مسافری به کشور‌های اسپانیا و ایتالیا نیز انجام می‌شود که البته پرواز مادرید به زودی انجام شده و برای پرواز میلان نیز مذاکرات به مراحل نهایی رسیده و تاریخ اول سپتامبر یعنی ۱۰ مهر ماه اعلام شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین