شکایت مبتکر ایموجی‌های تنوع نژادی از اپل

شکایت مبتکر ایموجی‌های تنوع نژادی از اپل

شرکت اپل بابت کپی کردن ایده تنوع نژادی در دنیای ایموجی‌ها یا صورتک‌هایی که برای بیان احساسات در ارتباطات دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با شکایت روبرو شد.
کد خبر: ۸۴۷۴۹
بازدید : ۸۲۳۰
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
مبتکر ایموجی‌های تنوع نژادی از کپی کاری اپل شکایت کرد!
 
کاترینا پاروت، یک زن آفریقایی-آمریکایی روش تحت کپی رایت خود که به کاربران اجازه می‌داد از بین پنج صورتک با رنگ‌های پوستی متفاوت معروف به iDiversicons انتخاب کنند را برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در فروشگاه برنامه اپل و در سال ۲۰۱۴ در آی تیونز عرضه کرد.

پاروت مدعی است مذاکرات همکاری وی با اپل پس از مجموعه دیدار‌هایی که در سال ۲۰۱۴ با دو مهندس نرم افزاری ارشد این شرکت داشت و آن‌ها به بررسی دقیق فناوری وی پرداختند، به نتیجه نرسید. پس از آن اپل در آوریل سال ۲۰۱۵ پالت انتخاب پنج رنگ پوست برای ایموجی‌ها را منتشر کرد و دانلود iDiversicons پاروت کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی در شکایتی که در دادگاه فدرال واکوی تگزاس تنظیم کرد، اپل را به نقض کپی رایت و استفاده نادرست از ایده و فناوری اش و رقابت غیرمنصفانه متهم کرد و خواستار حکم دادگاه برای ممنوع کردن استفاده اپل از کار وی و خسارت مالی بر مبنای سود اپل و ضرر مالی کسب و کارش از کپی کاری این شرکت شد. اپل در این باره اظهارنظر نکرد.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: اپل ایموجی نژاد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین