سی تی اسکن، قدم اول تشخیص کرونا نیست

سی تی اسکن، قدم اول تشخیص کرونا نیست

این حجم زیاد مراجعات باعث شده فشار مضاعفی برای پرسنل مراکز رادیولوژی در ارائه خدمات بوجود آید و مردم باید بدانند که سی تی اسکن به دلیل استفاده از اشعه ایکس عوارضی برای سلامت بدن دارد.
کد خبر: ۸۵۲۱۸
بازدید : ۸۱۸۶
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
سی تی اسکن، قدم اول تشخیص کرونا نیست
 
عضو انجمن رادیولوژی ایران گفت: حجم مراجعه مردم به مراکز رادیولوژی این روز‌ها زیاد است در حالیکه سی تی اسکن خط اول تشخیص کرونا نیست. مسعود پزشکی راد افزود: این روز‌ها حجم مراجعان مردم برای انجام سی تی اسکن به مراکز رادیولوژی چهار برابر افزایش یافته در حالیکه ضرورتی به انجام این کار نیست.

وی اظهار داشت: یک نگرانی در جامعه عمومی ایجاد شده که باید برای تشخیص ابتلا به کرونا سریعتر سی تی اسکن انجام داد و این حجم زیاد مراجعات باعث شده فشار مضاعفی برای پرسنل مراکز رادیولوژی در ارائه خدمات بوجود آید و مردم باید بدانند که سی تی اسکن به دلیل استفاده از اشعه ایکس عوارضی برای سلامت بدن دارد.

این رادیولوژیست به عدم رشد تعرفه خدمات رادیولوژی اشاره کرد و گفت: تعرفه خدمات رادیولوژی از سال گذشته تاکنون ۱۰ درصد رشد داشته در حالیکه تحریم‌ها و افزایش ارز باعث شده امکانات و تجهیزات و حتی مواد اولیه به سختی توسط مراکز تهیه شود و این مسئله کیفیت ارایه خدمات را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

پزشکی راد تصریح کرد: به عنوان مثال قیمت یک دستگاه سونوگرافی سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان بود که مراکز رادیولوژی امسال آن را به بهای بیش از یک میلیارد تومان باید خریداری کنند و رادیولوژی از رشته‌هایی است که تجهیزات و دستگاه‌های آن وابسته به ارز بوده و فشار مضاعفی در تجهیز و تعمیر وسایل نیز بوجود آورده است.

وی به برگزاری همایش رادیولوژی بصورت مجازی اشاره کرد و گفت: با وجود همه‌گیری بیماری کرونا در جهان از جمله ایران و ضرورت حفظ فاصله اجتماعی به منظور کنترل بیماری برگزاری این کنگره امسال بدون تاخیر از ۱۳ تا ۱۶ آبان ماه بصورت مجازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی برگزار و جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه تصویربرداری مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

پزشکی راد افزود: این همایش با محور‌های تصویربرداری عروق، قفسه سینه، سیستم عضلانی - اسکلتی، زنان و مامایی در رادیولوژی برگزار می‌شود و امسال به دلیل مساله کرونا یک بخش اصلی از مباحث در مورد تصویربرداری و کرونا خواهد بود و اساتید و سخنرانان صاحب نام داخلی و خارجی مطالب را به دو صورت آنلاین در قالب وبینار‌های روزانه و نیز بصورت آفلاین ارائه خواهند داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین