لغو جلسه سران قوا بی جنجال هم نبود و باعث شد تا رویارویی ادامه داری میان حلقه مشاوران وگروه اطلاع رسانی روحانی و قالیباف در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد. اما این غائله ابتدا از سوی علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر روحانی آغاز شد.  

او در یک رشته توئیت خطاب به قالیباف رئیس مجلس تاکید کرد که "ستاد ملی کرونا توصیه‌ها و پروتکل‌های روشنی برای مقامات ارشد نظام تدوین و ابلاغ کرده است، پروتکل‌هایی که مانع از ایجاد اختلال در اداره امور کشور در شرایط بحران می‌شود و هم از عادی‌سازی تجمعات و انتقال پیام غلط به جامعه جلوگیری می‌کند. "

معزی همچنین این سوال را مطرح کرد که "اصرار بر نادیده گرفتن این پروتکل‌ها و تاکید بر ایجاد تمایز با چه انگیزه‌ای است آن‌هم در شرایطی که همه سطوح حاکمیت باید پیشتاز رعایت توصیه نهاد‌های تخصصی باشند، اما با کوچک شمردن پروتکل‌ها دست به عادی‌سازی زده‌اند. "

او همچنین نوشت که "فارغ از فضای قطبی و احساسی این التزام به پروتکل‌هاست که مقامات را هم‌تراز مردم می‌کند و نقض آن باعث ایجاد تصویری فرادستی می‌شود و البته تاکید کرد که امروز مجالی برای طعنه و کنایه یا بحث سیاسی و تبلیغاتی نیست، اما نقض پروتکل‌ها پیامی خطرناک برای حفظ سلامت عمومی است و انتظار می‌رود که دغدغه‌های تبلیغاتی و برندسازی شخصی را آن‌قدر فربه نکنیم که دغدغه سلامت عمومی هم از آن پیشی بگیرد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر روحانی در پایان بندی این رشته توئیت‌ها موضع گیری تندی کرد  و نوشت:"حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نه ایستادن در کنار مردم که بی‌اهمیت کردن سلامت مردم است. "

پس از واکنش معزی، این بار نوبت به دستیار سیاسی قالیباف رسید تا بلوا را ادامه دهد.

محمدسعید احدیان دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف در توییتی خطاب به علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر حسن روحانی نوشت: "فساد وقتی رسوخ می‌کند که رابطه مستقیم میان مردم و مسئولان قطع شود. حجاب بین مردم و مسئولان حرام مطلق است! اگر از جان خودت می‌ترسی نباید زمام‌دار شوی. ".

اما پس از احدیان، حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی واکنش نشان داد. او در توییترش نوشت: "در این ایام سخت کرونایی مراقب سلامت جسمانی، روانی و اخلاقی خود باشیم. " جمله‌ای که به نظر می‌رسید کنایه‌ای به بازدید قالیباف از بیمارستان امام خمینی باشد.
هیاهوی لغو جلسه سران قوا؛ ماجرا بر سر چه بود؟

حمله مجلسی‌ها به روحانی و دولت

البته این پایان ماجرا نبود و برخی از نمایندگان مجلس در شبکه‌های اجتماعی به غائله پیوستند و در این راه مشاوران قالیباف را همراهی کردند. در این رابطه سیدمحسن دهنوی عضو هیات‌رییسه مجلس و نماینده تهران در توییتی نوشت: "رییس‌جمهوری فقط دغدغه سلامتی خود را دارد. "

احمد امیرآبادی فراهانی، دیگر عضو هیات‌رییسه و نماینده قم نیز این اتفاق را "خجالت‌آور" توصیف کرد.

محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان اقدام قالیباف را در راستای اقدام نظارتی مجلس خواند و البته تهدید کرد که "اگر دولتمردان این نظارت میدانی را برنمی‌تابند، باید در انتظار استفاده مجلس از ابزار نظارتی قانونی خود باشند تا دولت در ریل اصلی خود قرار گیرد. "

سیدنظام موسوی، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در همین مورد گفت که "حضور زالی، مسوول ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز در این دیدار مهر تاییدی بر رعایت پروتکل‌ها است. "

مهدی سعادتی بیشه‌سری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هم گفت که "روحانی باید از مردم عذرخواهی کند. "

لغو جلسه سران قوا درست بود؟

دولت معتقد است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت دارد و لغو این جلسه هم ضروری بوده است. اما مجلسی مخالف این دیدگاه هستند و اعتقاد دارند که مسئولان باید در کنار مردم باشند. در طرف مقابل برخی از متخصصان و اپیدمیولوژیست‌ها اعتقاد دارند که این تصمیم درست بوده است.  

در این رابطه مینومحرز، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفته "وضعیت اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده است و هرگونه تجمعی باید لغو شود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند."

او همچنین گفته است: "هرگونه تجمع در محیط‌های بسته در شرایط کنونی خطرناک است و باید همه تجمعات و جلسات اداری و غیر اداری تا حد ممکن به صورت مجازی و از راه دور برگزار شود.

البته محزر بر تعطیلی مجلس تا اطلاع ثانوی هم تاکید کرده و گفته "چون نمایندگان مجلس در کنار هم با فاصله اندک هستند و اگر نمی‌توانند حداقل باید فاصله صندلی‌ها را زیاد کنند و اگر نمی‌توانند فاصله‌گذاری را رعایت کنند، برگزاری حضوری جلسات مجلس نیز خطرناک است. "