تصاویر/ بزرگترین فواره جهان در "دبی"

تصاویر/ بزرگترین فواره جهان در "دبی"

این فواره علاوه بر ابعاد بزرگش، ظرایف و زرق و برق‌هایی هم دارد که آن را در نوع خود به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل می‌کند.
کد خبر: ۸۶۲۴۱
بازدید : ۱۰۲۱۸
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
عنصر دیگری به جذابیت‌های برتر کمربندی دبی اضافه شد: حالا دیگر دبی رسماً جایگاه بزرگترین فواره جهان شده است. فواره نخل واقع در مرکز خرید بزرگ نخیل، ۷۳۲۷ متر مربع وسعت دارد و حدنصاب جدیدی را در حدنصاب‌های جهانی گینس به نام خود به ثبت رسانده است.

این فواره علاوه بر ابعاد بزرگش، ظرایف و زرق و برق‌هایی هم دارد که آن را در نوع خود به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل می‌کند.
 
آب‌پاش‌های این فواره که کنار دریا واقع شده‌اند، آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متری به بالا پرتاب می‌کنند و بیش از ۳ هزار چراغ ال‌ئی‌دی رنگارنگ جلوه‌های بصری منحصر‌به‌فردی برای آن ایجاد می‌کنند. همچنین، این فواره‌ها با نوای انواع موسیقی از سراسر جهان، به رقص درمی‌آیند.

این فواره که در منطقه پوینت در نخل جمیرا واقع شده است، طی مراسمی با حضور دی‌جی‌ها و نمایش‌های رقص و آتش‌بازی افتتاح شد. شادی گاد، مدیر ارشد امور بازرگانی حدنصاب‌های جهانی گینس، گفت: «باعث خوشحالی مؤسسه حدنصاب‌های گینس است که فواره نخل حایز عنوان بزرگترین فواره شده است.»

«این فواره گواه آن است که دبی به یکی دیگر از اهداف خود در زمینه معماری رسیده است و بسیار خوشحالیم که این دستاورد را «رسماً خارق‌العاده» اعلام کنیم.» این اولین بار نیست که امارات متحده عربی بابت شکستن حدنصاب‌های جهانی تحسین می‌شود.

در واقع، دبی حدود ۲۲۰ حدنصاب جهانی دارد، از جمله بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه به ارتفاع ۸۲۸ متر، بلندمرتبه‌ترین شهر جهان با بیشترین تعداد ساختمان به ارتفاع ۳۰۰ متر، و بزرگترین پیست سرپوشیده اسکی در جهان.
 
حدنصاب‌های عجیب‌تر این کشور عبارتند از مرتفع‌ترین زمین تنیس جهان، بزرگترین شکلات تخته‌ای دنیا، و سریع‌ترین خودروی پلیس.

اگر قبول کنیم که رتبه‌بندی ضرری ندارد، باید بگوییم امارات جایزه بزرگترین ساختمان قاب‌عکس‌شکل جهان را هم به خود اختصاص داده است. سازه «قاب دبی»، ۱۵۰ متر بلندا و ۹۵ متر پهنا دارد.
 
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین