پلی استیشن ۵ جاسوسی می‌کند؟

پلی استیشن ۵ جاسوسی می‌کند؟

این شرکت توضیح داد به‌روزرسانی جدید به این سبب اضافه شده که برای ویژگی تازه‌ای که در پی‌اس۵ تعبیه شده آماده باشد و مطمئن شود بازیکنان نسل آینده دستگاه بتوانند با کاربران نسل فعلی آن گپ بزنند.
کد خبر: ۸۶۲۶۷
بازدید : ۸۶۷۸
۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۲
پلی استیشن پنچ جاسوسی می‌کند؟
شرکت سونی مدعی است که این ویژگی به کاربران پی‌اس۵ اجازه می‌دهد برای گزارش و شکایت از هرگونه آزار، قطعه‌ای صوتی از گپ خود را ضبط کنند

سونی سعی کرد ویژگی جدید دستگاه خود را که باعث ترس کاربران شده بود توضیح دهد؛ کاربران ترس آن را دارند که این ویژگی هنگام استفاده از پلی‌استیشن برای جاسوسی از آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.  به‌روزرسانی جدید، شماره ۸.۰۰، در هفته جاری برای پی‌اس۴ ارائه شد.

پستی در بلاگ این شرکت توضیح داد به‌روزرسانی جدید طیفی از ویژگی‌های تازه از جمله تغییراتی درباره نحوه کارکرد بازی‌های گروهی و همچنین آمادگی برای معرفی پی‌اس۵ را در ماه آینده ارائه خواهد کرد. با این حال وقتی کاربران این به‌روزرسانی را بارگذاری کردند با اخطاری مواجه شدند که گپ آن‌ها ضبط می‌شود و ممکن است به سونی ارسال شود.

این اخطار باعث بروز نگرانی شد که شرکت سونی به مکالمات افراد گوش می‌دهد و موجب هراس کاربران از نقض حریم خصوصی خود شد.

سونی اکنون می‌گوید نتوانسته «به گونه‌ای روشن ویژگی جدید یا دلیل ارائه آن را به کاربران توضیح دهد» و به این دلیل از هوادارانی که از ارائه آن نگران شده بودند پوزش خواست.

در آن پست بلاگ که به قلم کاترین جنسن، رئیس بخش جهانی تجربه مشتریان پلی‌استیشن، نوشته شده است این شرکت توضیح داد به‌روزرسانی جدید به این سبب اضافه شده که برای ویژگی تازه‌ای که در پی‌اس۵ تعبیه شده آماده باشد و مطمئن شود بازیکنان نسل آینده دستگاه بتوانند با کاربران نسل فعلی آن گپ بزنند.

جنسن تایید کرد از این ویژگی برای جاسوسی از افراد استفاده نخواهد شد بلکه برای گزارش رفتار نامناسب از آن بهره گرفته خواهد شد. او نوشت: «لطفا به یاد داشته باشد که این ویژگی به صورت فعال مکالمات شما را زیر نظر نمیگیرد و هرگز به آن‌ها گوش نمی‌دهد بلکه فقط برای گزارش سوءاستفاده و آزار مجازی تعبیه شده است.»

او توضیح داد این ویژگی به کاربران پی‌اس۵ اجازه می‌دهد برای گزارش و شکایت از هرگونه آزار، قطعه‌ای صوتی از گپ خود را ضبط کنند و آن را ضمیمه شکایت خود نمایند. هر کاربر می‌تواند قطعه‌ای ۴۰ ثانیه‌ای از مکالمات خود را در ۵ دقیقه گذشته ضبط کرده و به عنوان بخشی از شکایت، آن را به سونی بفرستد.

جنسن نوشت: «این گزارش‌ها با همان دستگاه پی‌اس۵ مستقیما ثبت شده و برای بررسی به تیم تجربه مشتریان ما ارسال می‌شود که به آن گوش می‌کنیم و در صورت نیاز اقدام مقتضی را اتخاذ خواهیم کرد.
 
بعضی از گزارش‌های ارسالی معتبر نخواهند بود و تیم ما در این موارد از آنان برای تهیه راهنما و به منظور امور آموزشی استفاده خواهد کرد. هیچ گزینه‌ای برای خروج از ویژگی ضبط گپ صوتی وجود ندارد، چون ما می‌خواهیم تمام کاربران هنگام بازی آنلاین با دیگران احساس امنیت کنند، نه فقط افرادی که تصمیم می‌گیرند این ویژگی را فعال نمایند.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین