دردسر تازه اپل؛ کمبود" تراشه مدیریت برق"

دردسر تازه اپل؛ کمبود" تراشه مدیریت برق"

مدیریت مصرف برق در آی‌فون ۱۲ با توجه به قابلیت‌های دوربین و ۵ G اهمیت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی دارد و نیاز اپل برای این قطعات را افزایش می‌دهد.
کد خبر: ۸۶۶۶۸
بازدید : ۸۹۳۰
۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴
دردسر تازه اپل؛ کمبود
 
شرکت اپل در تولید آی‌فون با کمبود تراشه‌هایی که مصرف برق در آی فون و دستگاه‌های دیگر مدیریت می‌کنند، روبه‌رو شده است. معلوم نیست کمبود این تراشه‌ها تا چه حد عرضه گوشی‌های آیفون در سه ماهه جاری را که پرتقاضاترین فصل اپل به‌شمار می‌رود، محدود خواهد کرد.

منابع آگاه اظهار کردند با وجود این کمبود، تامین‌کنندگان احتمالا اپل و تولید مدل جدید آی‌فون ۱۲ را نسبت به سفارش‌های سایر مشتریانشان در اولویت قرار خواهند داد. افزایش تقاضا برای سیلیکون در تولید مجموعه‌ای از محصولات و اختلالات زنجیره تامین به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ دلیل اصلی این کمبود هستند.
 
شرکت تایوانی TSMC در ماه اکتبر اعلام کرده بود تلفن‌های هوشمند ۵ G به ۳۰ تا ۴۰ درصد محتوای تراشه بیشتری نسبت به گوشی‌های ۴ G نیاز دارند.
 
این مورد و ابهامات نسبت به روند همه‌گیری باعث شده است مشتریان قطعات را از ترس کمبود پنهان کنند به خصوص پس از اینکه شرکت هوآوی در آستانه مهلت سپتامبر برای اجرای تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت، به انبارسازی عظیم قطعات مورد نیازش پرداخت؛ این انبارسازی به مشکلات موجود در صنعت الکترونیک جهانی که همچنان با پیامد‌های قرنطینه قبلی و مختل شدن تولید دست و پنجه نرم می‌کند، اضافه کرد.
 
انتظار می‌رود اختلالات در شش ماه آینده ادامه پیدا کند. مدیریت مصرف برق در آی‌فون ۱۲ با توجه به قابلیت‌های دوربین و ۵ G اهمیت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی دارد و نیاز اپل برای این قطعات را افزایش می‌دهد. اپل اخیرا مدل‌های ۵ G را عرضه کرده و تحلیلگران تقاضای قوی برای این گوشی‌ها را پیش‌بینی می‌کنند.
 
تیم کوک، مدیرعامل اپل در کنفرانس اخیری که با تحلیلگران داشت درباره محدودیت عرضه آی‌فون ۱۲، مک، آی‌پد و برخی از مدل‌های اپل واچ هشدار داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین