"فلیتس"؛ استوری توییتر دوباره از کار افتاد

"فلیتس"؛ استوری توییتر دوباره از کار افتاد

فلیتس که نام خود را از کلمه انگلیسی fleeting به معنای زودگذر الهام گرفته است، به این منظور طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد بدون نگرانی از «لایک» خوردن و بازتوییت شدن، با «فشار کمتری» از محیط توییتر استفاده کنند.
کد خبر: ۸۷۲۸۶
بازدید : ۸۶۰۰
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
 
فلیتس (Fleets) که قابلیت جدید توییتر برای انتشار «استوری‌ها» یا مطلب‌های کوتاه ویدیویی است، در سومین روز راه‌اندازی همچنان با مشکل روبه‌رو است.  با استفاده از این قابلیت، کاربران توییتر می‌توانند با اضافه کردن متن یا توییتی از کاربر دیگر یا ارسال تصویر و ویدیو، مطلب‌های کوتاه منتشر کنند.

پیش از این یک بار راه‌اندازی این قابلیت به خاطر مشکلات فنی‌ای که برای توییتر ایجاد می‌کرد، به تأخیر افتاده بود. دیروز توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «راه‌اندازی این قابلیت جدید را تا حل‌وفصل مشکلات آن برای ثبات و عملکرد توییتر به تاخیر می‌اندازیم.»

«اگر هنوز این قابلیت را در توییتر خود ندارید، ممکن است چند روز دیگر طول بکشد که آن را دریافت کنید. استفاده از فلیتس از سوی شمار زیادی از کاربران توییتر مایه دلگرمی است. می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که فلیتس بهترین تجربه را برای همه فراهم خواهد کرد.»

کاربران زیادی در توییتر مشکلات فلیتس را گزارش داده‌اند. به نظر می‌رسد که توییتر این قابلیت را برای کاربرانش در سراسر جهان فعال کرده است.

یکی از سخنگویان توییتر در بیانیه‌ای می‌گوید: «برخی از شما ممکن است پیام «بارگیری ناموفق فلیتس» را دریافت کرده باشید یا تعداد کمی فلیتس را در بالای اپ خود مشاهده کنید. ما در حال رفع مشکل هستیم. فلیتس به زودی به حالت عادی باز می‌گردد.»

فلیتس که نام خود را از کلمه انگلیسی fleeting به معنای زودگذر الهام گرفته است، به این منظور طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد بدون نگرانی از «لایک» خوردن و بازتوییت شدن، با «فشار کمتری» از محیط توییتر استفاده کنند.

با این حال، بسیاری از کاربران توییتر، از جمله الکساندریا اوکازیو کورتز، نماینده دموکرات کنگره، به دلیل استرسی که ممکن است این قابلیت برای کاربر ایجاد کند و نیز شباهت بیش از حد آن به قابلیت «استوری» در اسنپ‌چت و اینستاگرام، ابراز نگرانی کرده‌اند.

قابلیت ارسال «استوری» در اسنپ‌چت در اکتبر ۲۰۱۳ رونمایی شد. در آنجا «استوری»‌ها برای ۲۴ ساعت در بالای صفحه برنامه ظاهر می‌شود.

در سال ۲۰۱۶ اینستاگرام که متعلق به فیس‌بوک است، با الگوبرداری از اسنپ‌چت قابلیت «استوری اینستاگرام» را راه‌اندازی کرد. از آن زمان به بعد، یوتیوب، ایر‌بی‌اند‌بی، لینکد‌این، فیس‌بوک، اسکایپ و بسیاری از برنامه‌های دیگر نیز نسخه‌های خود را از مفهوم «استوری» راه‌اندازی کرده‌اند.

برخلاف قابلیت «استوری» در برنامک‌های دیگر، فلیتس بدون قابلیت‌های معمول امنیتی رونمایی شده است. هنگامی که شخصی از فلیتس کاربر دیگر بر روی موبایل خود عکس می‌گیرد، آن کاربر از این حادثه مطلع نمی‌شود. همچنین، اگر کسی که شما او را «بلاک» کرده‌اید، شما را در یک فلیتس «تگ» کند، شما از آن خبردار نمی‌شوید.

 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه