عکس سال 2020 از نگاه "مجله اوشن"

پنگوئن سفید، ماده‌ای است که جفتش مرده و آنکه کنارش است نر جوانتری است که او هم جفتش را از دست داده. آن‌ها ساعت‌ها کنار هم می‌ایستند و همدیگر را تسلی می‌دهند و در مورد مسائل پنگوئنی با هم حرف می‌زنند.
کد خبر: ۸۸۶۴۱
بازدید : ۱۱۶۴۱
۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
عکس سال 2020 از نگاه
این عکس را عکاس آلمانی توبیاس باومگارتنر ثبت کرده است

سال ۲۰۲۰ عکس‌های تکان‌دهنده و فوق‌العاده‌ای ثبت شد. اما عکس دو پنگوئن که به افق ملبورن در استرالیا خیره شده اند، به عنوان برنده جایزه عکاسی اوشن (Ocean) مجله اوشن فوتوگرافی انتخاب شده است. این عکس را عکاس آلمانی توبیاس باومگارتنر ر ملبورن ثبت کرده بود.

عکاس سه شب تمام برای ثبت این قاب با گروه پنگوئن‌ها انتظار کشید و توضیحاتی که داده توجه افرادی بسیاری را در این دوران کرونا جلب کرده است. توبیاس باومگارتنر، عکاس و فعال حقوق حیوانات در معرض انقراض، درباره این عکس گفته هر دو پنگوئن به تازگی شریک زندگی خود را از دست داده بودند و به نظر می‌رسید اغلب یکدیگر را تسلی می‌دهند.

این عکاس آلمانی اکنون برنده جایزه جوامع منتخب (Community Choice) این مجله شده است. او پیش‌تر در اینستاگرام نوشت: "در این دوران (کرونا و قرنطینه) آن‌هایی که می‌توانند کنار عزیز یا عزیزانشان باشند واقعا خوشبخت‌اند. این دو پنگوئن ساعت‌ها بر روی صخره‌ای مشرف به افق ملبورن، شانه به شانه و بال به بال در کنار هم ایستاده بودند".

"پنگوئن سفید، ماده‌ای است که جفتش مرده و آنکه کنارش است نر جوانتری است که او هم جفتش را از دست داده. آن‌ها ساعت‌ها کنار هم می‌ایستند و همدیگر را تسلی می‌دهند و در مورد مسائل پنگوئنی با هم حرف می‌زنند. "

این عکاس طبیعت همچنین گفت: "فقط در عشق است که حتی اگر ببازی باز هم بُرده‌ای. در میان هیاهو و روزمرگی گروه پنگوئن‌ها این دو مرغ عشق ساعت‌ها کنار هم ایستاده‌اند و گویا دارند فقط از لحظه کنار هم بودنشان لذت می‌برند. درد مشترک آن‌ها را به هم رسانده است. "
منبع: بی بی سی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه