گونه جدید کرونا منشأ آفریقایی دارد!

گونه جدید کرونا منشأ آفریقایی دارد!

به گفته وزیر بهداشت انگلستان، هم کسانی که به این ویروس جهش یافته جدیدتر مبتلا شده‌اند و هم افرادی که با آن‌ها در این مدت ارتباط داشته‌اند، در قرنطینه به سر می‌برند.
کد خبر: ۸۸۶۴۴
بازدید : ۸۶۰۵
۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
گونه جدید کرونا منشأ آفریقایی دارد!
مت هنکوک ده روز پیش به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفته بود ظهور گونه متفاوت و جدیدی از ویروس کووید۱۹ تایید شده
 
وزیر بهداشت انگلستان روز چهارشنبه ضمن تأیید شناسایی گونه جدید دیگری از ویروس کووید۱۹ در دو بیمار در این کشور، گفت این گونه جدید با آفریقای جنوبی ارتباط دارد. به گزارش اسکای نیوز، مت هنکوک در یک نشست خبری در لندن گفت این دو مورد با افرادی که طی چند هفته گذشته از آفریقای جنوبی به انگلستان آمده‌اند، مرتبط است.

وی گفت، این ویروس جهش یافته جدید بسیار نگران‌کننده است، زیرا به نظر می‌رسد جهش بیشتری نسبت به ویروس جهش یافته‌ای دارد که چند روز پیش در کشور ظاهر شد. به گفته وزیر بهداشت انگلستان، هم کسانی که به این ویروس جهش یافته جدیدتر مبتلا شده‌اند و هم افرادی که با آن‌ها در این مدت ارتباط داشته‌اند، در قرنطینه به سر می‌برند.

مت هنکوک ده روز پیش به نمایندگان پارلمان بریتانیا گفته بود ظهور گونه متفاوت و جدیدی از ویروس کووید۱۹ تایید شده و ممکن است سرعت شیوع بالاتری داشته باشد. شناسایی اولین سویه جدید کووید۱۹ در بریتانیا در اوایل ماه دسامبر اعلام شد و اعتقاد بر این است که از منطقه کنت، واقع در جنوب شرقی انگلستان، آغاز شده باشد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین