بارش برف در اسپانیا؛ بی‌سابقه در ۵۰ سال

رفت‌وآمد در این کلان‌شهر مختل شده و فرودگاه پایتخت می‌بایستی به دلایل خطرات امنیتی تعطیل شود. پرواز‌های بین‌المللی از فرودگاه بین‌المللی باراخاس لغو شده‌اند.
کد خبر: ۸۹۲۸۵
بازدید : ۵۱۱۹
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
بارش برف در اسپانیا؛ بی‌سابقه در ۵۰ سال
 
بخش بزرگی از اسپانیا را برف سنگینی پوشانده و رفت‌وآمد‌ها را مختل کرده است. این رویداد در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. برف سنگینی در شمال ایتالیا نیز گزارش شده، درحالی که دمای هوا در جزیره کرت یونان به ۳۰ درجه می‌رسد.

مادرید را لایه سنگینی از برف پوشانده است. بارش چنین برفی در پایتخت اسپانیا در طول ۵۰ سال گذشته، یعنی از سال ۱۹۷۱ بدین سو، بی‌سابقه بوده است. رفت‌وآمد در این کلان‌شهر مختل شده و فرودگاه پایتخت می‌بایستی به دلایل خطرات امنیتی تعطیل شود. پرواز‌های بین‌المللی از فرودگاه بین‌المللی باراخاس لغو شده‌اند.
 
بارش برف در اسپانیا؛ بی‌سابقه در ۵۰ سال
بخش‌های دیگر کشور نیز شاهد بارش سنگین برف بوده‌اند. وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد تاکنون سه نفر در بوران برف جان خود را از دست داده‌اند. در مادرید بچه‌ها، خشنود از بارش برف، آدمک‌های برفی ساختند و برخی شهروندان در خیابان‌ها اسکی بازی کردند. شهردار مادرید در پیامی ویدئویی در توییتر از شهروندان خواسته است در خانه‌های خود بمانند.
 
از مناطق شمالی ایتالیا نیز بارش سنگین برف گزارش شده است. خودرو‌های امداد از جاده‌ها و خیابان‌ها برف‌روبی کرده‌اند و به کمک شماری از خودرو‌ها که گرفتار بوران برف شده بودند شتافتند. از بام‌های شماری از ساختمان‌ها و کلیسا‌ها که خطر ریزش وجود داشته، برف‌روبی شده است. آتش‌نشانی از ۲۰۰ عملیات امداد و برف‌روبی سخن گفته است.
 
بارش برف در اسپانیا؛ بی‌سابقه در ۵۰ سال
برخلاف شماری کشور‌های غرب اروپا، در جزایر جنوبی یونان از بالا رفتن دمای هوا گزارش داده می‌شود. جزیره کرت با یک جبهه هوای گرم از آفریقا و دمای تابستانی ۲۷ درجه روبرو شده است. کارشناسان هواشناسی می‌گویند در دو روز آینده یکشنبه و دوشنبه دمای هوای جزیره کرت به ۳۰ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

در آتن نیز هوا چنان گرم است که مردم پنجره خانه‌های خود را گشوده و در بالکن‌ها و تراس‌ها از دمای بهاری و تابستانی لذت می‌برند. البته این پدیده در یونان امر غریبی نیست و از دوران باستان نیز گزارش‌هایی از چند روز هوای تابستانی در قلب زمستان در دست است.
 
منبع: دویچه وله
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه