هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۰۹

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۰۹

امروز ۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ بر اساس نقشه‌های هواشناسی ایران در استان‌های اردبیل، گیلان، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۸۹۹۵۱
بازدید : ۳۷۶۱
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
فرادید| با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۹ بهمن ۱۳۹۹ بسیاری از مناطق کشور تحت تأثیر وزش باد شدید تا خیلی شدید (سرعت متوسط ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت) خواهند بود که این روند تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

بنابراین امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان و جمعه استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خوزستان، ایلام، بوشهر و روز شنبه استان‌های بوشهر، فارس، اصفهان، یزد، کرمان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان شاهد وزش شدید باد خواهند بود.

براساس تحلیل نقشه‌های پیش بینی هواشناسی، از ظهر دیروز به تدریج سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و در شمال غرب و غرب و مناطقی از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف می‌شود.

جمعه ضمن تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن علاوه بر مناطق ذکر شده به استان‌های واقع در سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال بوشهر و شمال غرب فارس کشیده می‌شود.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران، روز شنبه بارش در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی، نیمه شمالی استان بوشهر و فاس و با شدت ضعیف تری در برخی مناطق شرق کشور ادامه خواهد داشت.

یکشنبه، بارش پراکنده برای شمالشرق پیش بینی می‌شود و این سامانه به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

دوشنبه در غالب مناطق ایران، آسمانی صاف و جوی آرام پیش بینی می‌شود. روز‌های شنبه و یکشنبه در استان‌های مرکزی، البرز، قزوین، تهران، قم، سمنان، استان‌های واقع در مرکز، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در مناطق شرق، جنوب شرق و جنوب کشور احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین