چرا آژیر خطر در تهران به صدا درآمد؟

چرا آژیر خطر در تهران به صدا درآمد؟

شب گذشته در حوالی ساعت دوازده صدای آژیر خطر در حوالی شهرک آزمایش خواب را از چشم برخی از هموطنان ربود. آژیر خطری که معاون استانداری اعلام کرد به دلیل اختلال در سیستم صوتی امنیتی یا دزدگیر بوده است.
کد خبر: ۸۹۹۹۲
بازدید : ۳۲۶۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

آژیر خطر

فرادیدپخش شدن صدای ناگهانی آژیر خطر در نیمه شب، در منطقه‌ای از تهران آسایش ساکنان را برهم زد و باعث ترس و نگرانی بین اهالی شهرک آزمایش شد.

به گزارش فرادید؛ بلافاصله فرضیه‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه هواپیمایی دچار نقص فنی شده است ولی حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران گفت: این صدا به دلیل اختلال در یکی از سیستم‌های صوتی (دزدگیر) یکی از مراکز در حوالی شهرک آزمایش بود که بعد از چند دقیقه نیز قطع شد.

صدای آژیر خطر در شهرک آزمایش تهران

سقوط هواپیمای مسافربری و فعال شدن صدای آژیر به دلیل نقص فنی پرواز ترکیش ایر در شرایطی مطرح شد که این ۲ اتفاق هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و فاصله فرودگاه امام(ره) تا محله شهرک آزمایش تهران گواه بی ارتباطی این ۲ اتفاق با یکدیگر بوده است.

مدیرکل بحران تهران، امیرحسین یزدان پناه، نیز به صدا درآمدن آژیر را به دلیل نفوذ آب به آژیر مجموعه عنوان کرد. با وجود این توضیح شایعات دیگری نیز مطرح شد و آن سقوط هواپیمای مسافربری ترکیش ایر بود.

روابط‌عمومی فرودگاه امام‌ خمینی اطلاعیه‌ای منتشر کرد و ارتباط بین آژیر خطر و هواپیمای ترکیش ایر را رد کرد: «خلبان هواپیمای ترکیش‌ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد و با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت. هم اکنون هم با مناسب شدن شرایط جوی، دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.»

برچسب ها: آژیر خطر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین