اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۱۲

اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۱۲

مهمترین گزارش در اخبار حوادث روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹، شکنجه مددجویان در کمپ اعتیادِ شهر قلات در شیراز بود. فیلمی که دست به دست در فضای مجازی چرخید و موجب واکنش سازمان بهزیستی شد.
کد خبر: ۹۰۰۳۸
بازدید : ۹۲۱۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
حوادث روز
 
فرادید| ویدئویی که دو رو پیش از کمپ اعتیادی در شیراز در فضای مجازی منتشر شد، تیتر خبری صفحه حوادث روزنامه‌ها و سایت‌های خبری شده است. امروز ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹، در اخبار حوادث روز گزارش مفصلی از این واقعه در فرادید منتشر کرده ایم و در ادامه حوادث دیگر را به طور خلاصه مرور می‌کنیم:

قتل کارگر جوان به دست خواهر و برادر

روزنامه شرق، در صفحه حوادث گزارشی از گروگانگیری‌های سریالی که به دست خواهر و برادر انجام می‌شد منتشر کرده است. در جریان این آدم ربایی ها، کارگر جوان به قتل می‌رسد. بعد از دستگیری متهمان، زنی که همدست برادر و دو مرد دیگر بود، اعلام کرد فقط نقش پوششی داشته تا هدف‌های مورد نظر سوار خودرو شوند ...

قتل خواهر به خاطر مسائل ناموسی

در اخبار حوادث روزنامه ایران می‌خوانیم که برادری به قتل خواهرش اعتراف کرد. مرد جوان انگیزه قتل را اختلافات بر سر مسائل ناموسی عنوان کرد. مأموران پلیس جسد خواهر را درون چاهی کشف کردند...

شکنجه در استخر آب یخ

همانطور که در ابتدای گزارش بیان شد، مهمترین خبر حوادث این روز‌ها شکنجه مددجویان در کمپ اعتیاد شهر قلات در شیراز بود. فیلمی که دست به دست در فضای مجازی چرخید و موجب واکنش سازمان بهزیستی شد و در نتیجه به دستور دادستان این مجموعه پلمپ و مسئولان اصلی حادثه دستگیر شدند...

در ادامه خبر‌های حوادث روز، روزنامه شهروند و همچنین اکثر سایت‌های خبری به نقل از روزنامه‌ای اسپانیایی خبر دستگیری ساشا سبحانی را منتشر کردند. این رسانه اسپانیایی از قول ساشا سبحانی نوشته که او از مقامات قضائی اسپانیا خواسته تا از تحویلش به ایران خودداری کنند. در گزارش ال‌موندو آمده است:

«سبحانی در مادرید دستگیر شده، زیرا ایران او را به قاچاق انسان متهم کرده و خواهان استرداد او است.» این رسانه اسپانیایی اعلام کرده که ساشا سبحانی به‌طور موقت بازداشت شده بود و هم‌اکنون هم به‌طور موقت آزاد است، اما روند بررسی استرداد او به ایران طی هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

همچنین روزنامه شرق خبری مبنی بر دستگیری عامل شهادت مرزبان هرمزگانی منتشر کرد. سرهنگ عبدالله لشکری در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید مرزبان حسن واعظی‌تختی اظهار کرد:

درپی درگیری مرزبانان پایگاه دریابانی قشم با قاچاقچیان کالا‌های ممنوعه که منجر به شهادت این شهید بزرگوار شد، موضوع دستگیری عاملان شهادت به‌طور ویژه در دستور کار فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان قرار گرفت که در تحقیقات به‌عمل‌آمده، در عملیاتی اطلاعاتی یکی از متهمان دستگیر شد.

در ادامه اخبار حوادث روز، زورگیران مسافربرنما در بزرگراه یادگار امام تهران با اعتراف به ۱۵ فقره سرقت دستگیر شدند.

روزنامه ایران نوشت: با شکایت‌های طرح شده از سوی تعدادی از شهروندان با موضوع زورگیری توسط یک راننده در محدوده کلانتری مرزداران تیمی از مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند.

در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که اغلب سرقت‌ها در حوالی بزرگراه یادگار امام (ره) اتفاق افتاده و راننده سواری با همکاری همدستش از مسافران زورگیری کرده است، در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، مسیر تردد خودرو متهمان شناسایی و مأموران موفق شدند تصویر واضحی از چهره متهمان به‌دست بیاورند.

تصاویر به دست آمده از چهره متهمان در اختیار واحد‌های گشتی کلانتری مرزداران قرار گرفت و گشت‌های هدفمند آغاز شد تا اینکه روز جمعه یکی از گشت‌های انتظامی کلانتری مرزداران خودرو متهمان را شناسایی و در یک عملیات پلیس آن را توقیف و هر دو متهم را دستگیر کردند.

با انتقال متهمان به کلانتری مرزداران و بررسی‌های انجام شده هر ۲ به ۱۵ فقره زورگیری از مسافران معترف و اظهار داشتند که پس از شناسایی مسافران، آن‌ها را سوار بر خودرو کرده و در محل‌های خلوت با تهدید سلاح سرد اموالشان را زورگیری و سپس از خودرو پیاده می‌کردند.
برچسب ها: حوادث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه