انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!

انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!

ایلان ماسک گفت :قوانین آن‌ها برای تعداد کمی پرتاب در سال از چند مرکز دولتی مناسب است و با این قوانین، بشر هرگز به مریخ نخواهد رفت.
کد خبر: ۹۰۰۴۱
بازدید : ۸۸۴۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
فضا پیما
 

طرفداران «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) در ایالات‌متحده و سراسر جهان منتظر تماشای اولین سفر آزمایشی فضاپیمای این شرکت به نام «۹ SN» در روز پنج‌شنبه بودند، اما تنها چیزی که دیدند یک فضاپیمای بزرگ بود که ثابت روی سکوی پرتاب مانده بود.

دقایقی بعد از لغو پرتاب، ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت در توییتر خود، اداره هوانوردی فدرال (FAA) را برای قوانینش در مورد پرتاب فضاپیما که مجوز پرتاب آزمایشی به اسپیس‌ایکس را نداده بود مورد انتقاد قرار داد. ماسک نوشت:

بخش فضایی اداره هوانوردی فدرال برخلاف بخش هواپیمایی آنکه خوب است، ساختار نظارتی کاملا نامناسبی دارد. قوانین آن‌ها برای تعداد کمی پرتاب در سال از چند مرکز دولتی مناسب است و با این قوانین، بشر هرگز به مریخ نخواهد رفت.

این اداره زمانی که ماسک عصبانیتش را در فضای مجازی ابراز می‌کرد سکوت کرد، اما بخش فضایی آن گفت: ما پیش از تصویب پرواز آزمایشی بعدی، برای حل مشکلات ایمنی مهم با اسپیس‌ایکس کار خواهیم کرد.
 
اگرچه اداره هوانوردی فدرال به این موضوع اشاره‌ای نکرده است، اما شاید این تاخیر مربوط به پرتاب قبلی اسپیس‌ایکس یعنی فضاپیمای «۸ SN» باشد که هفت مایل بالا رفت و سپس روی سکوی پرتابش منفجر شد. پرتابی که ماسک آن را آزمایشی فوق‌العاده می‌داند.

صرف نظر از اینکه اسپیس‌ایکس برای انجام آزمایش مجدد به مجوز نیاز دارد، این شرکت اعلام کرده که قصد دارد در روز دوشنبه تلاش دیگری انجام دهد. فضاپیمای «۹ SN» یک هفته روی سکوی پرتاب منتظر انجام پرواز آزمایشی خود بوده است تا شش مایل به سمت بالا برود تا مانوری در هوا و فرودی آیرودینامیکی داشته باشد.
 
مشابه کار‌های «۸ SN» در ماه دسامبر. اسپیس‌ایکس از ابتدای ماه ژانویه در مورد پرتاب فضاپیمای خود صحبت می‌کند، اما به‌نظر می‌رسد این ماموریت تا زمانی که این شرکت و اداره هوانوردی به توافق نرسند انجام نخواهد گرفت و توییت ایلان ماسک نیز به این موضوع کمکی نکرده است.
برچسب ها: مریخ اسپیس ایکس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین