۶ پایتخت مهم موسیقی جهان

۶ پایتخت مهم موسیقی جهان

نشویل پایتخت ایالت تنسی است که بسیاری از هنرمندان بزرگ موسیقی کانتری، شگفتی‌های بزرگی در آن ساختند. نشویل بی‌دلیل شهر موسیقی نامیده نمی‌شود!
کد خبر: ۹۰۰۵۹
بازدید : ۴۲۲۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
لندن
 

چه طرفدار سبک موسیقی کلاسیک باشید و چه جاز یا کانتری، در یکی از این مقصد‌های شگفت‌انگیز موسیقی، سبک مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد. هر کدام از این شهر‌های نمادین، نقش مهمی را در صنعت موسیقی داشته یا همچنان دارند.

این شهر‌ها زادگاه ژانر‌های مختلف و هنرمندان مشهور جهان مانند بیتلز، الویس پریسلی و موتزارت هستند. ایسنا در گزارش پیش‌رو تلاش کرده است تا ۶ مهد موسیقی جهان را معرفی کند. هر کدام از این شهر‌ها قابلیت نامیده شدن به عنوان پایتخت موسیقی را دارند.

لندن، انگلستان

لندن محل تولد بسیاری از اسطوره‌های موسیقی است. اگر طرفدار بند «بیتلز» هستید، حتی برای یک بار هم که شده به لندن بروید. این شهر خانه آلبوم موسیقی «ابی رود» (نام خیابانی در لندن و عنوان یازدهمین آلبوم استودیویی بیتلز) است؛ جایی که می‌توانید در این خیابان مشهور قدم بزنید و کاور این آلبوم معروف را برای خود از نو بسازید.

لندن همچنین خانه استودیو‌های «ابی رود» است؛ جایی که بیتلز و هنرمندان دیگری مانند «پینک فلوید» بسیاری از موسیقی‌های تعریف‌کننده دوران خود را ضبط کردند. از دیگر هنرمندان برجسته لندن می‌توان به «کوئین»، «رولینگ استون» و «لد زپلین» اشاره کرد.

نشویل، تنسی

نشویل پایتخت ایالت تنسی است که بسیاری از هنرمندان بزرگ موسیقی کانتری، شگفتی‌های بزرگی در آن ساختند. نشویل بی‌دلیل شهر موسیقی نامیده نمی‌شود! این شهر سرزنده یکی از تاثیرگذارترین شهر‌های موسیقی در جهان است؛ به گونه‌ای که از زمان تاسیس تاکنون به تولید موسیقی پرداخته است.

صد‌ها مکان برای تماشای موسیقی زنده در این شهر وجود دارد که بسیاری از موسیقیدانان مشهور کار خود را از آنجا آغاز کرده‌اند. این شهر به دلیل هنرمندان مشهور کانتری همانند جانی کش و ... که اثر خود را در این شهر به جا گذاشته‌اند، شناخته می‌شود.

وین، اتریش

اگر به موسیقی کلاسیک علاقه‌مند هستید، وین خانه چند تا از بهترین ارکستر‌های موسیقی جهان است. وین بیشتر از هر شهر دیگری در جهان، آهنگساز دارد و به عنوان پایتخت موسیقی کلاسیک در اروپا شناخته می‌شود.
 
آهنگسازانی مانند موتزارت و بتهوون زندگی خود را در این شهر سپری کرده و به فراگیری و ساخت آهنگسازی پرداخته‌اند. می‌توانید در وین از تنها اقامتگاه موتزارت که امروز همچنان پابرجاست، دیدن کنید و به مکان‌های مختلفی که در آن‌ها معروف‌ترین آثار خود را خلق کرده، ادای احترام کنید.
 
نیواورلئان

نیواورلئان، لوئیزیانا

نیواورلئان به عنوان زادگاه موسیقی جاز شناخته می‌شود و امروز همچنان یک شهر برتر موسیقی است. از زمانی که این شهر در قرن بیستم متمدن بود تا به امروز، موسیقی جاز قلب و روح این شهر جنوبی است.
 
تعداد بی‌شماری کانون موسیقی در خیابان بوربن، اجرا‌های زنده خیابانی (بهترین اجرا‌های خیابانی هستند که می‌توان شنید)، فستیوال و رژه در این شهر وجود دارد که باعث زنده بودن آن با موسیقی می‌شوند. هنرمندانی همانند لویی آرمسترانگ و هری کانیک جونیور کار خود را از نیواورلئان آغاز کردند.

ممفیس، تنسی

ممفیس جایی است که می‌توانید خانه الویس پریسلی و زادگاه راک‌اند رول را پیدا کنید. در اوایل دهه ۱۹۵۰ راک‌اند رول متولد شد. ژانر‌های دیگر موسیقی مانند بلوز، گاسپل و سول نیز در تنسی متولد شده‌اند. هنرمندان سبک سول مانند «بی بی‌کینگ» و «اوتیس ردینگ» کار خود را از اینجا آغاز کرده‌اند با این حال این شهر بیشتر از همه برای اینکه خانه الویس پریسلی در آن واقع است، شناخته می‌شود.

آستین، تگزاس

آستین شهری است که انواع مختلف موسیقی از جاز گرفته تا پانک در آن به چشم می‌خورد. مردم محلی آستین به دلیل اجرا‌های زنده برجسته خود شناخته می‌شوند. آستین پایتخت موسیقی زنده جهان نامیده می‌شود، زیرا بیشتر از هر جای دیگر در ایالات متحده برای هر نفر محل اجرای موسیقی دارد.
 
هر شب صد‌ها مکان را پیدا می‌کنید که موسیقی زنده در سبک‌های مختلف جاز، پانک، بلوز و کانتری ارائه می‌دهند. آستین همچنین محل برگزاری فستیوال‌های موسیقی معروف مانند فسیتوال محدودیت آستین و جنوب از جنوب غربی است. مهم نیست که چه سبکی از موسیقی را دوست دارید، آستین همیشه برای‌تان چیزی در آستین دارد.
برچسب ها: موسیقی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین