قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۱/۲۵

امروز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹، قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۸۲۴ دلار و ۶۲ سنت رسید.
کد خبر: ۹۰۴۸۱
بازدید : ۴۶۳۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴
قیمت طلا
 
فرادید| قیمت هر اونس طلای جهانی، امروز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ به ۱۸۲۴ دلار و ۶۲ سنت رسید که نسبت به روز گذشته ۰.۳۶ درصد افزایش داشته است. قیمت جهانی طلا در معاملات روز پنج‌شنبه در حالی افت کرد که داده‌های ضعیف تورم آمریکا تمایل به خرید آن را کاهش داد، هرچند افت ارزش دلار و کاهش سود اوراق قرضه آمریکا افت قیمت طلا را محدود کرد.

شاخص سوددهی اوراق خزانه داری امریکا هم دیروز به پایین‌ترین رقم در طی یک هفته گذشته رسید و ارزش دلار پس از انتشار آمار تورم به پایین‌ترین رقم‌های دو هفته اخیر سقوط کرد. بالارفتن بازده ده ساله خزانه داری آمریکا، با تقویت دلار، جذابیت طلا را برای معامله گران کاهش داد.

به گزارش فرادید؛ کایل رودا، تحلیلگر شرکت "آی جی مارکتس" درباره اوضاع بازار گفت: آمار اشتغال آمریکا باعث شده ریسک تورم پایینتر ارزیابی شود و این مسئله روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است. با این همه تصویر کلی برای طلا با توجه به سیاست پولی و مالی فعلی باید مثبت باشد، اما با وجود این سیاستها، قیمت طلا پایینتر رفته، زیرا در حال حاضر دیدگاه سازنده‌ای درباره این فلز ارزشمند وجود ندارد.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از مناطق آسیا به خاطر تعطلات سال نو چینی در تعطیلات به سر می‌برند. به همین دلیل بازار معاملات در بخش آسیایی کم نوسان است.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند قیمت طلا تحت تاثیر دورنمای تصویب بسته کمک مالی کرونایی در آمریکا حمایت شده است. طلا پناهگاه مطمئنی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است که نتیجه اقدامات محرک مالی و پولی هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳۴ درصد افزایش، به ۱۲۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. پس از این که قیمت پلاتین روز پنج شنبه به ۱۲۶۸ دلار که بالاترین حد در بیش از شش سال گذشته بود، صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶۴ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۳۵ سنت رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۰۶ درصد افزایش، به ۲۳۸۵ دلار و ۷۵ سنت رسید.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
 
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین