اخبار حوادث روز، ۹۹/۱۱/۲۶

دراخبار حوادث روز ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، گزارش انفجار مهیب یک ساختمان مسکونی در اردبیل را مرور می‌کنیم که منجر به مرگ یک زن و یک دختر و مصدوم شدن ۱۵ نفر شد.
کد خبر: ۹۰۵۳۰
بازدید : ۹۴۲۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
حوادث روز
 
فرادید| امروز ۲۶ بهمن ماه، در اخبار حوادث روز سر تیتر خبر حوادث روزنامه‌های صبح ایران را مرور می‌کنیم که شاید غم انگیز‌ترین آن‌ها ماجرای اسیدپاشی به روی دو خواهر باشد که هنوز بعد از گذشت ۲۴ سال فراموش نشده است:

قتل در کوهستان

سردار محمد قنبری در بخش اخبار حوادث روز از پرونده‌ای می‌گوید که قاتل در آن سعی داشت با نمایش آدم ربایی جعلی کاراگاهان را به اشتباه بیندازد که موفق نشد و مأموران توانستند پرده ازجنایتی بردارند که در آن دوستش را در کوهستان با شلیک گلوله به قتل رسانده بود...

جوانی، مادر دوستش را به قتل رساند

روزنامه ایران در بخش حوادث، گزارشی منتشر کرده است راجع به قتل زن میانسال در یکی از شهر‌های شمال و پیدا شدن جسدش در درون چاه. در روند تحقیقات مشخص شد که مرد جوانی که ۸ ماه پیش با پسر مقتول آشنا شده بود برای سرقت طلا او را به قتل رساند...

اسید پاشی روی همسر سابق

سرتیتر اخبار حوادث روزنامه شرق، اسیدپاشی مردی روی همسر سابقش است. متهم ادعا می‌کند به خاطر عشق به همسرش و اینکه نمی‌خواسته وی ازدواج مجدد بکند با اسید او را سوزانده، اما شاکی انگیزه شوهرش را چیز دیگری بیان کرد...

ماجرای دو خواهر سوخته با اسید

۲۴ سال قبل اولین اعدام اسید پاشی در ایران انجام شد. پسرجوان که با اجیر کردن دو مرد با اسید خواهران ۱۷ و ۹ ساله را سوزانده بود، مفسد فی الارض شناخته و اعدام شد. انگیزه او انتقام از خانواده دختران بوده که به خواستگاری او جواب منفی داده بودند...
 
در پرونده‌ای دیگر و در بخش حوادث روزنامه شرق خبر دستگیری فردی شیاد که با تهدید انتشار تصاویر دختری جوان در فضای مجازی از او دو میلیارد ریال اخاذی کرده بود، منتشر شد. در پی شکایت دختری مبنی بر اخاذی از او و تهدید به انتشار تصاویر و هتک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان یزد قرار گرفت.

در تحقیقات اولیه کارشناسان مشخص شد متهم با وعده ازدواج و سوءاستفاده از اعتماد شاکی، به تعدادی از تصاویر خصوصی و شخصی او دست یافت و سپس برای منتشر‌نکردن عکس‌ها، مبلغ دو میلیارد ریال از او دریافت کرد. دختر جوان از ترس منتشر‌شدن تصاویر، این مبلغ را واریز، اما در ادامه فرد اخاذ مبالغ بیشتری از دختر طلب کرد.

با انجام اقدامات فنی و پلیسی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و در عملیاتی دستگیر و بعد از اعتراف به جرمش به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد هشدار داد: نوجوانان و جوانان درصورتی که با مواردی همچون موضوع این پرونده مواجه شدند، به‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کند، تن ندهند و سریع موضوع را به والدین خود و کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهند.
 
انفجار گاز در خانه مسکونی
در ادامه اخبار حوادث، گزارش انفجار مهیب یک ساختمان مسکونی در اردبیل را مرور می‌کنیم که منجر به مرگ یک زن و یک دختر و مصدوم شدن ۱۵ نفر شد.

محمد مجید غریبانی، رئیس مرکز اورژانس استان اردبیل در تشریح این حادثه گفت: ساعت ۷ صبح شنبه ۲۵ بهمن خبر انفجار مهیب گاز در یک ساختمان ۴ طبقه در حد فاصل خیابان نائبی و سه راه دانش به اورژانس اعلام شد بلافاصله ۶ کد آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شد و پس از اقدامات اولیه، ۱۵ مصدوم به بیمارستان فاطمیه منتقل شدند که حال ۴ نفر از آن‌ها وخیم است، اما یک دختر ۱۲ ساله و یک زن ۵۵ ساله جان باختند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره جزئیات این حادثه گفت: انفجار در یک منزل مسکونی در اردبیل باعث مصدومیت ۱۵ نفر تاکنون شده است که علت این انفجار احتمالاً نشت گاز بوده است.

سید عبدالله طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل نیز در این باره گفت: حال برخی مصدومان حادثه وخیم است و بستری هستند همچنین بر اثر انفجار این منزل مسکونی ساختمان روبه‌روی آن نیز دچار انفجار شده است. طباطبایی ادامه داد: در این انفجار مهیب یک خانم و یک کودک فوت شده‌اند و نشت گاز دلیل اصلی این آتش‌سوزی است که جوانب و ابعاد دیگر در حال بررسی است.

وی اظهار کرد: این انفجار خسارت مالی زیادی به دنبال داشته و سبب تخریب بسیاری از خانه‌های مسکونی مجاور شده است که دلایل و میزان خسارات نیز بررسی می‌شود.
برچسب ها: حوادث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین