تغییر شخصیت افراد با اپلیکیشن PEACH

تغییر شخصیت افراد با اپلیکیشن PEACH

برنامه PEACH همچنین شامل ژورنالینگ دیجیتال، یادآوری اهداف فردی، کلیپ‌های ویدئویی و بخشی برای دیدن نتایج تلاش‌های فردی و میزان پیشرفت است.
کد خبر: ۹۰۵۸۵
بازدید : ۸۴۲۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
اپلیکیشن PEACH
 

گروهی از محققان موفق به توسعه یک برنامه شده‌اند که افراد در عرض سه ماه می‌توانند توسط آن تغییراتی را در شخصیت خود اعمال کنند.

به گزارش تکنولوژی نتوورکس، تغییرات فردی معمولا به تدریج اتفاق می‌افتد، زیرا افراد به تدریج با خواسته‌های جامعه و محیط خود سازگار می‌شوند.

اکنون محققان دانشگاه‌های زوریخ، سنت گالن، براندیس، ایلینوی و موسسه فناوری فدرال زوریخ به بررسی این موضوع پرداختند. محققان در مطالعه خود حدود ۱۵۰۰ شرکت‌کننده را به مدت سه ماه با یک برنامه تلفن هوشمند ویژه توسعه‌یافته مورد ارزیابی قرار دادند و سپس ارزیابی کردند که آیا شخصیت آن‌ها تغییر کرده است یا خیر.
 
پنج ویژگی اصلی شخصیتی: گشاده‌رویی، وظیفه‌شناسی، جامعه‌پذیری، باملاحظه بودن و آسیب‌پذیری عاطفی مورد بررسی قرار گرفت.

تمام ارتباطات افراد با مربی دیجیتال به‌صورت مجازی (چت‌بات) انجام می‌شد. چت‌بات روزانه در یک برنامه مشخص به شرکت‌کنندگان کمک می‌کرد تا آن‌ها تغییرات دلخواه را روی خود اعمال کنند. اکثر شرکت‌کنندگان گفتند می‌خواهند آسیب‌پذیری عاطفی خود را کاهش دهند، وظیفه‌شناسی یا برون‌گرایی خود را افزایش دهند.
 
افرادی که بیش از سه ماه در آزمایش شرکت کردند، نسبت به گروه کنترل که فقط برای دو ماه شرکت کردند، موفقیت بیشتری در دستیابی به اهداف و تغییر رفتار خود داشتند.

برنامه تلفن هوشمند PEACH به‌عنوان بخشی از پروژه محققان توسعه یافت و بنیاد ملی علوم سوئیس (SNSF) نیز بودجه آن را تامین کرد.
 
برنامه PEACH همچنین شامل ژورنالینگ دیجیتال، یادآوری اهداف فردی، کلیپ‌های ویدئویی و بخشی برای دیدن نتایج تلاش‌های فردی و میزان پیشرفت است. این برنامه به‌عنوان یک ابزار تحقیقاتی توسعه داده شد. با این حال تصور می‌شود برنامه‌های تحقیقاتی مانند PEACH به‌طور گسترده در دسترس قرار خواهند گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین