تصاویر/ اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به وضعیت معیشتی

تصاویر/ اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به وضعیت معیشتی

صبح دیروز نیز تعدادی از بازنشستگان و مستمربگیران سازمان تأمین اجتماعی با تجمع مقابل ساختمان تأمین اجتماعی در استان‌های مختلف نسبت به وضعیت معیشتی بازنشستگان اعتراض کردند.
کد خبر: ۹۰۵۹۸
بازدید : ۸۴۳۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
تجمع بازنشستگان
 

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی بار دیگر با تجمع در استان‌های مختلف نسبت به وضعیت معیشتی، بدهی ۳۴۰هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان و عیدی به بازنشستگان تجمع کردند.

در ادامه تجمعات سراسری بازنشستگان در هفته‌های اخیر، صبح دیروز نیز تعدادی از بازنشستگان و مستمربگیران سازمان تأمین اجتماعی با تجمع مقابل ساختمان تأمین اجتماعی در استان‌های مختلف نسبت به وضعیت معیشتی بازنشستگان اعتراض کردند.

همچنین بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در پایان بیانیه‌ای را قرائت کردند، در این بیانیه آمده است:

وضعیت معیشتی بازنشستگان و مستمری‌بگیران هر روز بیشتر از روز قبل رو به وخامت گذاشته، اما دولت همچنان از پرداخت بدهی خود به صندوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که بالغ بر ۳۴۰ هزار میلیارد تومان است سر باز می‌زند. نمایندگان مجلس نیز علی‌رغم تمامی وعده‌هایی که داده‌اند نتوانسته‌اند مطالبات ما را تا اجرایی شدن آن‌ها پیگیری نمایند و در بودجه ۱۴۰۰ نیز چشم‌انداز روشنی برای برآورده کردن خواسته‌های ما وجود ندارد.
 
ما امروز در اینجا جمع شده‌ایم که یک بار دیگر با صدای بلند مطالبات قانونی و مشروع خود به‌شرح زیر را بیان کرده و خواهان اجرای فوری آن‌ها شویم.

۱ ـ براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی، درصد افزایش حقوق بازنشستگان باید یکسان بوده و هریک از این بازنشسته‌ها به‌تناسب پرداخت حق بیمه از افزایش حقوق برخوردار شوند؛ سازمان تأمین اجتماعی موظف به افزایش و ترمیم عقب‌ماندگی حقوق بازنشستگان تراز با نرخ تورم و افزایش هزینه‌های زندگی و خط فقر است که الآن به ده میلیون رسیده است.

۲ ـ ما خواهان اجرای بند (ب) ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه اقتصادی هستیم که سازمان تأمین اجتماعی را موظف به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌کند.

۳ ـ ما خواهان رفع تبعیض بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

۴ ـ ما خواهان پرداخت عیدی برابر با شاغلین به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

۵ ـ سازمان تأمین اجتماعی طبق ماده ۵۴ قانون تأمین اجتماعی مسئول تأمین درمان کامل بازنشستگان بیمه‌پرداز اجباری به‌طور مستقیم است و ما خواهان اجرایی شدن این ماده قانونی هستیم.

۶ ـ سازمان تأمین اجتماعی موظف است مشکل معیشتی و بیمه ازکارافتادگان و مستمری‌بگیران را حل نماید و به وضعیت نابسامان بازنشستگان ۹۹ رسیدگی نماید.

۷ ـ منبای محاسبات «چهار/سی‌ام» در اجرای همسان‌سازی مشاغل سخت و زیان‌آور در طول سال‌های بازنشستگی و مستمری‌بگیری به هیچ وجه کفایت نمی‌کند و سازمان باید حق و حقوق ما را براساس قانون و مطابق رأی دیوان عدالت و مبنای «سی/ سی‌ام» بپردازد.

۸ ـ ما خواهان اجرای بند ج ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و پرداخت حق منطقه جنگی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در مناطق جنگی هستیم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین