هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۳۰

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۳۰

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ در نیمه غربی کشور و جمعه در مرکز، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.
کد خبر: ۹۰۷۲۶
بازدید : ۴۳۶۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
فرادید| طبق آخرین تحلیل از نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ با ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های اردبیل، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس، بوشهر، اصفهان و غرب یزد، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود و در آذربایجان شرقی و غربی بارش‌ها پراکنده خواهد بود.

جمعه در خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، بارش پراکنده و ووزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید؛ روز‌های شنبه و یکشنبه در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و دوشنبه در شرق سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیش بینی می‌شود، همچنین روز شنبه و یکشنبه در استان‌های کرمانف هرمزگان، جنوب فارس و خراسان جنوبی نیز رگبار‌های پراکنده دور از انتظار نیست.

شایان ذکر است امروز در نیمه غربی کشور و جمعه در مرکز، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

پنجشنبه در غرب، جنوب غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و برخی مناطق جنوب کشور به سبب وزش باد شدید پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست. به این ترتیب در استان‌های اصفهان، بوشهر، یزد، کرمان، قم، خراسان رضوی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال فارس، جنوب سمنان، غرب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به سبب افزایش ارتفاع برف در ارتفاعات البرز و زاکرس مرگزی در روز‌های پنجشنبه و جمعه احتمال وقوع بهمن در این مناطق وجود دارد. از امروز تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهند بود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین