قیمت بیت کوین، امروز ۹۹/۱۲/۰۲

قیمت بیت کوین، امروز ۹۹/۱۲/۰۲

قیمت بیت کوین با افزایش ۸.۶۱ درصدی، امروز ۲ اسفندماه ۱۳۹۹ به ۵۶,۳۸۲ دلار معادل ۱,۴۸۳,۹۶۴,۹۹۲ تومان رسید.
کد خبر: ۹۰۷۵۴
بازدید : ۳۶۴۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۹
بیت کوین
 
فرادید| قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ ارز‌های دیجیتال از ۵۵,۰۰۰ دلار گذشت. امروز ۲ اسفندماه ۱۳۹۹، قیمت بیت کوین با ۸.۶۱ درصد افزایش به ۵۶,۳۸۲ دلار، معادل ۱,۴۸۳,۹۶۴,۹۹۲ تومان رسید.

اتریوم که در جایگاه دوم ارزهای دیجیتال قرار دارد نیز با ۰.۲۸ درصد افزایش به قیمت ۱,۹۴۷.۴۱ دلار رسید و تتر در همان محدوده ۱.۰۰ دلار باقی ماند.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC با ارزش بازار حدود ۹۸۲.۴۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۸.۹۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۶۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

در ماه‌های گذشته و همزمان با افزایش قیمت بیت کوین و ثبت رکورد‌های تازه، بسیاری از شرکت‌های دنیا از جمله تسلا اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید بیت کوین کردند. توییتر هم دیگر شرکت بزرگی است که اعلام کرد در صورت لزوم، در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش فرادید؛ با افزایش محبوبیت و مقبولیت ارز‌های دیجیتالی در جهان بانک‌های مرکزی هم به سرعت در حال توسعه ارز‌های ملی خود هستند. بانک مرکزی روسیه در تلاش برای گسترش روبل دیجیتال است و بانک مرکزی سوئد هم اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۲، کرون دیجیتال را وارد بازار خواهد کرد.

بانک مرکزی چین به عنوان پیشروترین بانک مرکزی جهان در عرصه ارز‌های دیجیتالی که توانسته است نخستین ارز دیجیتالی رسمی جهان را به طور آزمایشی و با موفقیت راه اندازی کند از آغاز توزیع یوان دیجیتال در بین متقاضیان این ارز که دارای شرایط‌های لازم باشند خبر داده است.

روند صعودی بیت کوین ادامه خواهد داشت؟

بیت کوین مرز‌های مقاومتی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و رکورد‌های جدیدی را به ثبت رسانده است به نحوی که اکنون هر بیت کوین به رقمی بیش از ۵۰ هزار دلار رسیده، اما نوسان پذیری در حوزه رمزارز‌ها بسیار بالاست و نسبت به رقبای خود مانند طلا با تغییرات بیشتر و قاعدتا ریسک بالاتری همراه است.
 
بنا به نظر کارشناسان احتمال می‌رود بیت کوین رفتاری مانند سال ۲۰۱۷ از خود بروز دهد به طوری که پس از اوج گرفتن قیمت با سقوطی عمیق مواجه شود.

پیتر شیف مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری یورو پسفیک (Euro Pacific) که طرفدار طلا است و منتقد سرسخت بیت کوین قبلاً گفته بود این ارز دیجیتال هرگز به ۵۰،۰۰۰ دلار نمی‌رسد، اکنون می‌گوید احتمال رسیدن آن به ۱۰۰،۰۰۰ دلار هم وجود دارد، اما سقوط آن به صفر غیرقابل‌اجتناب است.

رمزارز‌ها یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری جدید در دنیا محسوب می‌شوند که نوسان در ذات آن‌هاست. بیت کوین سرمایه‌ای دیجیتالی است و مانند دارایی‌هایی همچون خانه، خودرو و طلا فیزیکی نیست. بیت کوین از ۱۲ سال قبل تاکنون روند رو به رشدی داشته است و احتمال می‌رود در آینده رشد آن نیز تداوم پیدا کند، اما هیچ تحلیلگری انتظار چنین پیشرفتی را نداشت.

بیت کوین اکنون از حالت منطقی و پیش‌بینی پذیر خارج‌شده است. هر زمان در بازاری شاهد صعود‌های شارپی و بالا بوده‌ایم به همان نسبت هم نزول‌های شدید به وقوع پیوسته است و این موضوع هم می‌تواند درباره بیت کوین اتفاق بیفتد.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین