مرگ زن شیرازی در آتش سوزی انبار

در زمان حضور نیرو‌های آتش‌نشانی در محل حادثه، مشاهده شد که به‌دلیل حجم بالای مواد قابل اشتعال هر دو طبقه این ساختمان شعله‌ور شده است و زنی میانسال از ساکنین این خانه در همان لحظات اولیه وقوع حادثه جان خود را از دست داده بود.
کد خبر: ۹۰۸۶۶
بازدید : ۹۳۲۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
 آتش سوزی در انبار لباس و پوشاک
 

 آتش‌سوزی در خانه‌ای که به انبار پوشاک و پارچه تبدیل شده بود منجر به مرگ زن شیرازی شد.

محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در تشریح این خبر گفت: ساعت ۵ و ۳۷ دقیقه بامداد یکشنبه حادثه آتش‌سوزی در یک خانه واقع در خیابان قاآنی جنوبی به آتش‌نشانی اعلام شد.

بلافاصله ۵ ایستگاه به‌همراه ۵ خودروی عملیاتی و ۲۰ آتش‌نشان به محل حادثه اعزام شدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد محل حادثه یک خانه دو طبقه قدیمی بوده که انواع ضایعات بخصوص پارچه و البسه قدیمی در تمام بخش‌های این خانه شامل حیاط، راه‌پله، اتاق‌ها و تمام فضای داخلی به شکل غیر مجاز و خطرناک نگهداری می‌شد.

قانع خاطرنشان کرد: در زمان حضور نیرو‌های آتش‌نشانی در محل حادثه، مشاهده شد که به‌دلیل حجم بالای مواد قابل اشتعال هر دو طبقه این ساختمان شعله‌ور شده است.
 
حجم زیادی از دود غلیظ از تمام در و پنجره‌ها به بیرون متصاعد می‌شد به نحوی که نفوذ به داخل اتاق‌ها بسیار سخت بود همچنین به‌دلیل سقف شیروانی این ساختمان و اتصال آن به ساختمان‌های همجوار حریق در حال سرایت به خانه‌های اطراف بود، اما آتش‌نشانان عملیات خود را آغاز کرده و موفق شدند آتش را مهار و از سرایت آن به ساختمان‌های اطراف جلوگیری کنند.

پس‌از ورود به خانه مشخص شد زنی میانسال از ساکنین این خانه در همان لحظات اولیه وقوع حادثه جان خود را از دست داده بود.
 
عملیات خاموش کردن آتش و لکه‌گیری پس از ۴ ساعت تلاش به پایان رسید. وی درباره تغییر کاربری خانه‌های مسکونی به انبار‌های غیرمجاز گفت: موضوع نگران کننده آن است که این اماکن بدون مجوز و بررسی فنی مراکز ذیصلاح به انبار ضایعات تبدیل شده و افراد به‌صورت پنهانی این اقدام را انجام می‌دهند.
برچسب ها: آتش سوزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین